Albert Rohan: Ndryshimi i kufijve na kthen në logjikë fisnore, mesjetare!
Albert Rohan, zëvendës-emisari i OKB- së që bashkë me Marti Ahtisaarin në vitin 2007 kanë përgatitur propozimin gjithëpërfshirës për zgjidhjen e s...
Tsipras: Pas nëntë vjet ‘katharsis’, ekonomia e Greqisë nis kurs pozitiv
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras mban një fjalim në ceremoninë e përurimit të Panairit të 83të Ndërkombëtar  të Selanikut, ku thotë se me ri...
Ministri i Jashtëm i Kosovës largohet nga takimi i Bosnjës; tha se ‘e kërcënuan serbët’.
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka lënë takimin ministerial në Bosnjë pasi lideri serb i Bosnjës, Milorad Dodik tha se ministri i Ko...
Kosova pas prekjes së kufijve shkon drejt Marrëveshjes Dejton 2/ Sipas Ivica Daçiç. Dmth., ‘të jetë a të mos jetë’.
Koment: Veritas/ Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç tha se një zgjidhje për “nyjën e Kosovës” mund të vijë përmes organizimit të një konferenc...
The Guardian: Shkëmbimi i territoreve të Kosovës- Amerika nuk thotë ‘jo’, nuk është as ‘vijë e kuqe, as visto e bardhë’.
Iniciativa për shkëmbimin e territoreve dhe ri vizatimin e kufijve, e mbështetur nga Amerika, po përballet me rritjen e një kori të madh kritikash...
Mogherini dhe Hahn janë gati të mbështesin “tregtinë e kufijve” në Ballkan/ Ashdown
Ish-përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnje dhe Hercegovinë pas Luftës së përgjakshme të vitit 1994, Paddy Ashdown, thotë se ideja për shkëmbi...
Ramush Haradinaj: Ndryshimi i kufijve është ftesë për tragjedi të reja në Ballkan.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij kundër idesë së Presidentit Hashim Thaçit për “korrigjim k...
Ç’turp për Kosovën që ka këtë President. Në Konferencën e BE flet çfarë i imponon Vuçiq. Anglishtja e tij prej druvari. VIDEO
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, që ka marrë përsipër misionin e faljes së territoreve të Republikës, që ky e ka quajtur ‘korrigjim’, ndodhet n...
Odiseja e re greke: Zjarr pas mesnate në një anije me mbi 1000 persona në bord në Saroniko, Greqi.
Një anije greke pasagjerësh mbrëmë natën ka përsëritur fatinë  filmave fantasmo- shkencorë duke marrë flakë dhe duke përshkruar detin si një zjarr...
Merkel- Trump paskan biseduar mbi Kosovën. Kundër ndryshimit të kufijve!
“Zëri Amerikës” ka botuar në faqen online lajmin se Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ritheksoi sot qëndrimin e saj kundër ndryshimit të kufijve...
Faqja 27 prej 47« E para...1020...2526272829...40...E fundit »