Tërmet me 5.4 ballë godet Kretën.
Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka goditur ishullin e Kretës në Greqi; por nuk ka raportime nga autoritetet për  të lënduar ose për dëme serioze...
Greqia nuk pranon ekstradimin e pilotëve të Turqisë.
(FOTO: Ushtarët turq pas grushtit të shtetit arratisen në Greqi; momenti i mbërritjes)/ Gjykata e Lartë e Greqisë sapo ka hedhur poshtë kërkesë...
Rexhep Qosja ndaj kritikëve të idesë së tij: Unë them t’i japim Serbisë një copë të Kosovës, këta duan t’i japin dy.
(FOTO: Rexhep Qosja, akademik)/ Akademik Rexhep Qosja iu është  përgjigjur kritikëve të propozimit të tij për “shkëmbimin e Mitrovicës Veriore”...
Presidenti Thaçi- si Poroshenko: Po na ndajnë si Krimenë!
(FOTO: Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës gjatë intervistës)/   Presidenti i Kosovës, ish luftëtar i UÇK, Hashim Thaçi, sot ka dhënë dy...
Që nga lufta e Kosovës, sot vjen treni i parë në linjën Beograd – Mitrovicë. Ka provokime, thotë media kosovare. FOTO
Një nga mediat me zë, “KosovaPress” njofton se treni që pritet të vijë sot në Mitrovicë, i nisur nga Beogradi. Sipas agjendës, treni është nisur n...
Nikola Gruevski ngarkohet me formimin qeverisë së re në Maqedoni.
(FOTO: Nikola Gruevski)/ Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov i ka kërkuar Nikola Gruevskit të formojë qeverinë e re. 46 –vjeçari e ka drejtu...
Ramush Haradinaj mbetet në paraburgim.
(FOTO: Ramush Haradinaj)/ Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, do të mbetet në ...
Soros kërkonte destabilitet në Maqedoni, dërgoi Delina Fico-n për të financuar OJQ-të/ Sipas BoldNews
(FOTO: Soros dhe Fico)/ Nga Mirka Velinovska/ Maqedoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë tërhequr nga zgjidhja e krizës politike n...
“Sandër” Vuçiç kërkon ekstradimin e Haradinajt në burgjet e Beogradit
  (FOTO: Kryeministri i Shqipërisë, Rama, dhe kryeminisrtri i Serbisë, Vucic. FOTO Arkiv)/ Pas arrestimit të Ramush Haradinajt nga Poli...
Ramush Haradinaj arrestohet në Francë. Reagojnë politikanët shqiptarë
  (FOTO: Ramush Haradinaj me të shoqen në Prishtinë- Foto Arkiv)/ Televizioni evropian Euronews ka raportuar për arrestimin e liderit t...
Faqja 33 prej 35« E para...1020...3132333435