Shkupi si në periudhën e bllokut socialist: Aeroprtit ‘Aleksandri i Madh”, i vë emrin “Miqësia” me Greqinë.
(Kryeministrat Zev dhe Tsipras gjatë bisedimeve në Davos)/ Deri tani Maqedoni e Greqi kishin 'armiqësi' mbi emrine  shtetit, emrin "Aleksandri ...
I dyshuari për vrasjen e Ivanoviq në Mitrovicë nuk do të arrestohet…
Edhe pse gishti i është drejtuar si ‘i dyshuar’ në vrasjen e liderit serb në Kosovë, Ivanoviq, policia i quan spekulime thëniet se ’pritet të arre...
Koalicioni Kundër Qenve: Duket si ‘funny story’, por është gjendje e jashtëzakonshme.
Zyra e Kryeministrit, Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe disa nga Komunat e Kosovës janë bashkuar për të zgjidhur çështjen e qenve endacakë që ...
Vuçiq Vendos Lule në Vendin ku u Vra Ivanoviqi
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq vendosi kurorë me lule te vendi ku u vra Oliver Ivanoviqi. Pas vizitës në manastirin Banjska ku dha poros...
Maqedoninë mund ta thërrasim “e Re’ ose ‘e Epërme’. Kthim te një dekadë më parë.
( FOTO: Dy negociatorët për emrin, Adamantios Vasilakis dhe Vasko Naumovski) Nyja e lidhur për integrimin e mëtejshëm të Maqedonisë drejt BE, i...
Nis retorika e ashpër mes Beogradit dhe Prishtinës mbi vrasjen e Ivanoviq.
( FOTO: Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq)/ Serbia akuzon Kosovën se nuk lejon bashkëpunimin në hetime mbasi e di kush e ka v...
Vuçiq do të vizitojë Kosovën; Qeveria i jep leje presidentit të Serbisë.
Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme, raporton Express....
Serbia kërkon zyrtarisht që të jetë pjesë e hetimit mbi vrasjen e Ivanoviq
Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Buri...
Veton Surroi thotë se një ‘delegacion parlamentar’ duhet të shkojë në varrimin e Ivanoviqit
Ish-kryetari i ORA-s, publicist dhe gazetar i njohur, Veton Surroi, thotë se në varrimin e Oliver Ivanoviqit pjesëmarrës do të duhej të ishte një ...
‘Vija’ e të vërtetës mbi vrasjen e Ivanoviq përcakton si do të jenë punët në Ballkan. Akoma herët.
Me përqendrim dhe kujdes maksimal, Policia e Kosovës dhe e BE po punojnë për gjetjen e të vërtetës pse dhe nga kush u vra dje politikani serb në t...
Faqja 33 prej 43« E para...1020...3132333435...40...E fundit »