Greqia llogarit koston e zjarrit më vdekjeprurës në kujtesën e saj, ndërsa akoma ringjallen xhepa zjarri.
Greqia po bën llogaritë e kostos së zjarrit më vdekjeprurës që ka ndodhur gjatë gjithë kujtesës së jetës së saj, ndërsa ekipet e shpëtimit po kërk...
Përqafoni përditë fëmijët tuaj!- shkruan nëna greke që humbi dy fëmijët dhe burrin/ SKY TV
GREQI- Ndërsa operacionet për kërkimin e personave që rezultojnë ende të zhdukur pas zjarreve masive që ‘pushtuan’ Greqinë që pasditen e së hënës,...
Prapë ka zëra se mes 80 viktimave nga zjarret në Greqi ndodhen edhe dy shqiptarë
( FOTO: CNN Grek)/ Teksa numri i viktimave në Greqi pas zjarreve masive vijon të rritet, të shumtë janë edhe personat e humbur, trupat e të cil...
Zëdhënësi Qeveritar i Greqisë, Dhimitër Tzanakopozlos, ka njoftuar masat për lehtësimin e pasojave nga tragjedia e zjarreve.
Ambasada e Republikës së Greqisë në Tiranë njofton mbi masat e shtetit grek ndaj të prekurve nga tragjedia e zjarreve në Greqi: Në një mbledhje...
CNN Grek: Rritet në 74 numri i viktimave të tragjedisë së zjarrit
Të paktën 74 persona kanë mbetur të vdekur nga zjarret afër Athinës- njoftoi para pak minutash televizioni CNN Grek në Athinë. Zjarret më vdekj...
Greqia, tre ditë në zi kombëtare, zjarri ka vrarë 60 vetë
Kryeministri grek, Tsipras, ka shpallur tre ditë zi kombëtare në shenjë pikëllimi për viktimat e zjarrit të tmerrshëm që mposhti Greqinë. Të pa...
Greqia në ‘gjendje të jashtëzakonshme’. Zjarret përpijnë jetë njerëzish. Në Atikë ka dy rrugë: O në zjarr, o në det
GREQI– Ta paktën 54 persona njoftohet se kanë humbur jetën në rajonin e Atikës në periferi të Athinës si pasojë e zjarreve që kanë përpirë gjithçk...
Greqia në luftë me zjarrin, të paktën 100 shtëpi të djegura, banorët largohen për të shpëtuar jetën.
KINETA, Greece (Reuters) – Zjarret në pyje dolën jashtë kontrollit në disa pjesë të Greqisë, ditën e Hënë, duke shkatërruar shtëpitë, duke ndërpre...
Behgjet Pacolli kishte frikë për vete, prandaj thërriste kundër kullës së Aviacionit
Para pak ditësh, teksa udhëheqja kosovare po fluturonte drejt Brukselit me avionin privat të Behgjet Pacollit- zëvendëskryeministër dhe ministër i...
Negociatat Serbi- Kosovë/ Shtypi gjerman: ‘Si një film i njëanshëm’
Shkruan: DW/ Pas takimit të pasuksesshëm të mërkurën mes presidentit të Kosovës, Thaçi dhe atij serb, Vuçiq, shtypi gjermano-fon i kushton vëme...
Faqja 35 prej 53« E para...102030...3334353637...4050...E fundit »