Koalicioni Kundër Qenve: Duket si ‘funny story’, por është gjendje e jashtëzakonshme.
Zyra e Kryeministrit, Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe disa nga Komunat e Kosovës janë bashkuar për të zgjidhur çështjen e qenve endacakë që ...
Vuçiq Vendos Lule në Vendin ku u Vra Ivanoviqi
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq vendosi kurorë me lule te vendi ku u vra Oliver Ivanoviqi. Pas vizitës në manastirin Banjska ku dha poros...
Maqedoninë mund ta thërrasim “e Re’ ose ‘e Epërme’. Kthim te një dekadë më parë.
( FOTO: Dy negociatorët për emrin, Adamantios Vasilakis dhe Vasko Naumovski) Nyja e lidhur për integrimin e mëtejshëm të Maqedonisë drejt BE, i...
Nis retorika e ashpër mes Beogradit dhe Prishtinës mbi vrasjen e Ivanoviq.
( FOTO: Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq)/ Serbia akuzon Kosovën se nuk lejon bashkëpunimin në hetime mbasi e di kush e ka v...
Vuçiq do të vizitojë Kosovën; Qeveria i jep leje presidentit të Serbisë.
Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme, raporton Express....
Serbia kërkon zyrtarisht që të jetë pjesë e hetimit mbi vrasjen e Ivanoviq
Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Buri...
Veton Surroi thotë se një ‘delegacion parlamentar’ duhet të shkojë në varrimin e Ivanoviqit
Ish-kryetari i ORA-s, publicist dhe gazetar i njohur, Veton Surroi, thotë se në varrimin e Oliver Ivanoviqit pjesëmarrës do të duhej të ishte një ...
‘Vija’ e të vërtetës mbi vrasjen e Ivanoviq përcakton si do të jenë punët në Ballkan. Akoma herët.
Me përqendrim dhe kujdes maksimal, Policia e Kosovës dhe e BE po punojnë për gjetjen e të vërtetës pse dhe nga kush u vra dje politikani serb në t...
Rastësi, apo zgjedhje perfekt!? Si sot katër vjet është vrarë një aktivist i Oliver Ivanoviq
(FOTO: Dimitrije Janiçeviq, i vrarë si sot 4 vjet më parë)/ Në të njëjtën ditë, brenda katër vjetësh u vranë të dy. Rastësia ka gjasa më të pak...
Fraza lufte mes Serbisë dhe Kosovës: Veseli ‘pushton Nishin’ që nga Prishtina, Vuçiq- nga Beogradi
Të dy qeveritë, e Serbisë dhe e Kosoves kanë mbledhur Këshillat përkatëse të Sigurisë, si gatishmeri ndaj njera tjetres. Kryetari i Kuvendit të...
Faqja 35 prej 45« E para...102030...3334353637...40...E fundit »