Ramush Haradinaj mbetet në paraburgim.
(FOTO: Ramush Haradinaj)/ Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, do të mbetet në ...
Soros kërkonte destabilitet në Maqedoni, dërgoi Delina Fico-n për të financuar OJQ-të/ Sipas BoldNews
(FOTO: Soros dhe Fico)/ Nga Mirka Velinovska/ Maqedoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë tërhequr nga zgjidhja e krizës politike n...
“Sandër” Vuçiç kërkon ekstradimin e Haradinajt në burgjet e Beogradit
  (FOTO: Kryeministri i Shqipërisë, Rama, dhe kryeminisrtri i Serbisë, Vucic. FOTO Arkiv)/ Pas arrestimit të Ramush Haradinajt nga Poli...
Ramush Haradinaj arrestohet në Francë. Reagojnë politikanët shqiptarë
  (FOTO: Ramush Haradinaj me të shoqen në Prishtinë- Foto Arkiv)/ Televizioni evropian Euronews ka raportuar për arrestimin e liderit t...
ISIS merr autorësinë e masakrës së natës së Vitit të Ri në Stamboll. VIDEO
I ashtuquajturi Shteti Islamik thotë se qëndron pas sulmit të natës së vitit të ri në një klub nate në Stamboll, ku u vranë 39 persona. Grupi q...
Elida Tahiri njofton se Kosova u bë me kod telefonik: 383
(FOTO: Elida Tahiri, ministre e Dialogut, Kosovë) Zonja Elida Tahiri, ministre për Dialog në qevrinë e Kosovës njoftoi se sot “shteti i Kosovës...
“Daily Star” britanike sapo dha alarmin: Raketat bërthamore ruse do vendosen në Serbi; i ka ftuar kryeministri Vuçiç.
(FOTO: Harta ballkanike e publikuar nga Daily Star, ku do të vendosen armët bërthamore)/  Sot në mëngjes, gazeta britanike tabloid “Daily Star”...
Edhe një kryeministër ballkanik, Vuçiç, kërcënon Brukselin
(FOTO: Vuçiç, kryeministër i Serbisë) Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçië ka kërcuar se do të braktisë konferencën ndërqeveritare që do të...
Zgjedhjet në Maqedoni i fitoi Gruevski. Shqiptarët humbën 11 deputetë, por kanë në dorë fatin e Qeverisë
  Shqiptarët e Maqedonisë kanë çelësin e Qeverisë së re të Shkupit. Pavarësisht se rezultatet e tyre krijuan pakënaqësi, pasi një pjesë e ...
Në Shkup: Zhduket një parti e vjetër, lind një e re. Shqiptarët po gëzohen për atë që janë, jo për atë që fituan.
  /Nga Veritas.com.al/  Zgjedhjet parlamentare të jashtëzakonshme në Maqedoni mbaruan. Ndryshimi më i madh mes tyre dhe nesh është se, ndërsa vo...
Faqja 43 prej 45« E para...102030...4142434445