E HËNA E ZEZË E UK: Rrugët do të pushtohen nga akulli vrasës dhe temperaturat -15C. FOTO.
-Gjatë natës pas ‘bombës së borës” - rrugë të përmbytura, trena dhe avionë të anuluar- Uellsi Perëndimor dhe Anglia Qendrore janë zbardhur nga ...
Orbán anashkalon Merkel, takohet me liderët rajonal të Gjermanisë.
Viktor Orbán nuk është miku më i mirë me Angela Merkel por kryeministri i Hungarisë ka gjetur një mënyrë tjetër për të zotëruar influencë në Gjerm...
Gjermani: Policia përleshet me ‘anti- fashistët’ që duan të ndalin partinë parlamentare AfD.
Shumë njerëz janë plagosur në përplasje  mes policisë dhe demonstruesve anti-fashistë në qytetin Hannover. Protestuesit u përpoqën të bllokojnë...
I pesti në linjën e kurorës, Princ Harry, do të martohet me artisten amerikane
Princi Harry po martohet me të dashurën e tij, aktorën amerikane Meghan Markle. Harry, i pesti në linjën e kurorës, do të martohet me zonjën Ma...
MINUTA E FUNDIT/Dyqanet e qendrës së Oksfordit Circus, braktisen në terror, dëgjohen të shtëna…
Dyqanet në qendrën e famshme të Oxford Circus, braktisen në terror pas të shtënave të shkurtra me armë që u dëgjuan... por policia nuk ka gjetur p...
Thuajse gjysma e kriminelëve në Tyrol të Austrisë janë të huaj.
Një raport nga rajoni Tyrol i Austrisë ka treguar se 47 për qind e të gjithë kriminelëve të supozuar në gjysmën e parë të vitit , janë me origjinë...
Britanikët i bëjnë tirrje Theresa May të shfrytëzojë dobësinë e Merkel për të ulur faturën e Brexit
Mbështetësit e parti ve Britanike që kryesojnë  ‘Brexit-in’  i kanë kërkuar kryeministres Theresa May që të shfrytëzojë avantazhin nga dobësimi i ...
Toto Riina, ‘bosi i bosëve’ të Mafies, vdes në burg, 87 vjeç.
I famshmi ‘bos i bosëve’ të Mafies Siciliane, Salvatore "Toto" Riina ka vdekur nga kanceri në burg, në moshën 87 vjeç. Riina ishte dënuar 26 vj...
Tetë ministra të qeverisë së Katalonjës mbahen në burg.
Tetë ministra të shkarkuar të qeverisë së rajonit të Katalonjës, u mbajtën në burg me vendim nga gjykata e lartë e Spanjës. Ata do të japin shpjeg...
Catalonia: Puigdemont ‘nuk do të kthehet në Gjykatën e Spanjës’, por do të gjykohet në Bruksel.
Lideri i shkarkuar Catalan, Carles Puigdemont nuk do të kthehet në Spanjë për t’u përgjigjur akuzave të ngritura ku përfshihet edhe rebelimi- tha ...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »