Qeveria italiane në prag të kolapsit, koalicioni i krahut të djathtë kryeson në sondazhet për zgjedhjet e parakohshme
CHRIS TOMLINSON Administrata e Kryeministrit italian Giuseppe Conte përballet me një krizë pasi partia e ish-kryeministrit Matteo Renzi dha dor...
Tërmet në Kroaci: Vritet një fëmijë, ndërsa ekipet e shpëtimit kërkojnë në rrënojat e Petrinjas
  Një tërmet me madhësi 6.4 ka goditur Kroacinë qendrore, me raportime për shumë të plagosur dhe të paktën një të vdekur. Një vajzë 12-...
Merkel refuzon apelin e Boris për bisedime të drejtpërdrejta, dëshiron ta ‘bëjë Britaninë të zvarritet’
  JACK MONTGOMERY Angela Merkel e Gjermanisë ka refuzuar apelin e Boris Johnson për bisedime ballë për ballë për të ndihmuar në sigurim...
Fillon numërimi mbrapsht por pa marrëveshje: Boris paralajmëron se bisedimet për Brexit janë në ‘javën e fundit ’te tyre
  BREITBART LONDON LONDER (AP) - Ministri i Jashtëm i Britanisë tha të Dielën se ka mbetur vetëm rreth një javë që Mbretëria e Bashkuar...
Delingpole: Bojo ka dalë negativ për Coronavirus. Pse ai vetizolohet?
Nga: JAMES DELINGPOLE   Kryeministri Boris Johnson ka deklaruar se ai do të qëndrojë në izolim katërmbëdhjetë ditë pavarësisht se ka re...
UÇK në Hagë/ Gjykimi nis në verën 2021. Avokati i Veselit dhe Thaçit kundër: Absurde! Akuza të arnuara.
Prokurorja e Speciales në seancën për ecurinë e çështjes për ish-krerët e UÇK-së, ka thënë se procesi i hetimeve është në vazhdim e sipër. Ajo ...
Covid19/ Gjendje alarmante rreth nesh në Evropë. Austria në karantinë, Zvicra nuk ka shtretër për terapi intensive.
Austri: Qeveria austriake shpalli sërish karantinën. Jeta publike është reduktuar në minimumin e domosdoshëm. Austria kalon për herë të dy...
Vrasësi i Vjenës ishte simpatizant i ISIS, terrorist i dënuar dhe i liruar herët nga burgu
Autoritetet austriake kanë konfirmuar se një person i armatosur i qëlluar për vdekje, pasi kishte kryer një sulm terrorist në Vjenë, ishte një sim...
Sulm terrorist në Vjenë, shkon në 3 numri i viktimave, 15 të tjerë të plagosur. ‘Qëndroni në shtëpi’, bëjnë thirrje autoritetet
Shkon në 3 numri i të vdekurve nga sulmi terrorist që ka ndodhur dje në zonën e Schwedenplatz në Vjenë. Ndërkaq të paktën 15 të tjerë janë plag...
Charlie Hebdo: Turqia zotohet për veprim ligjor mbi karikaturën e Erdoganit
Turqia është zotuar të ndërmarrë "veprime ligjore, diplomatike" mbi një karikaturë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në revistën Franceze Charli...
Faqja 1 prej 7312345...102030...E fundit »