Rama në Samit: Kombe si ne duhet të mbështesin Ukrainën, që të mos kthehemi në ushqim për Rusinë
Ka nisur në Pallatin e Brigadave Samiti Ukrainë – Europa Juglindore, një tryezë e përbashkët e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja. ...
Dy presidentët, Shqipëri e Bullgari, në një takim/ Nikolla: ‘Presidenti më siguroi mbështetjen e Bullgarisë gjatë procesit të negociatave me BE’.
Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, në një deklaratë për shtyp me presidentin bullgar, Rossen Jeliazkov vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve. Aj...
Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen sot në Londër! Samit për investimet dhe projektet rajonale
Mbahet këtë të hënë (26 shkurt) Samiti i Investimeve në Ballkanin Perëndimor 2024. Në aktivitetin që do të mbahet në selinë e BERZH-it në Londër, ...
Droni rus mbi autokolonën e Analena Berbock, ministrja gjermane shpëton mrekullisht në Ukrainë
Një dron rus që po gjurmonte autokolonën e saj për ta sulmuar, ka bërë që vizita e ministres së Jashtme gjermane Analena Berbock në qytetin jugor ...
Mark Rutte në krye të NATO-s. Kreyministri holandez mbështetet nga Britania e Madhe
Mbretëria e Bashkuar po mbështet kryeministrin holandez Mark Rutte për të qenë kreu i ardhshëm i NATO-s. Jens Stoltenberg, i cili ka qenë sekre...
Danimarka do t’i dhurojë Ukrainës të gjithë artilerinë e saj
Danimarka premton se do të transferojë të gjithë artilerinë e saj në Ukrainë dhe i ka bërë thirrje Evropës të bashkohet në mbështetje të Kievit. ...
SHBA po armatos Europën, shitje rekord të armatimeve mes frikës për sulme nga Rusia
Nga Rosalba Bejdo/A2CNN Europa po armatoset deri në dhëmbë me municionet amerikane. Shitja e armatimeve të Shteteve të Bashkuara përtej detit, ...
Ndahet nga jeta aktorja italiane Sandra Milo
Ka ndërruar jetë këtë të hënë në Romë, në moshën nëntëdhjetëvjeçare, aktorja italiane Sandra Milo. Në karrierën e saj kinematografike, në gjashtëd...
Rama në Samitin e Shkupit: Greqia fiton 400 mijë euro për qytetar nga BE, ndërsa ne vetëm 110. Kjo është e padrejtë.
  Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në mbledhjen me liderët e Ballkanit në Shkup, deklaroi se është dëshpërues fakti që një vend fqinj, a...
Rama nga Shkupi: Në Tiranë do mbajmë një Samit për Ukrainën!
Kryeministri Edi Rama nga Shkupi, paralajmëroi se në Tiranë do të mbahet një Samit për Ukrainë. Rama në një bashkëbisedim me gazetarët tha se S...