Hungaria nuk ka marrë kërkesë për ekstradimin e Gruevskit/ Zyra e kryeministrit Orban
Hungaria deri tani nuk ka marrë kërkesë zyrtare nga Maqedonia për ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, ka bërë të ditur kabineti i kr...
Zgjedhjet separatiste të Ukrainës ‘ilegale dhe jo legjitime’: Macron, Merkel
(FOTO: Merkel, Macron dhe presidenti i Ukraines, Poroshenko)/ Paris (AFP)-Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Mer...
METAMORFOZA/ Mediaset, Biscione e Silvio Berlusconit bëhen një hardhuckë: Poli i ri televiziv evropian me francezët
Nga: Nino Sunseri/ Një pol evropian në tv i qartë midis italianëve të Mediaset, francezëve të Tf1 dhe gjermanëve të ProSiebenSat. Hipoteza,për ...
Raporti: 20,000 emigrantë ‘gati të gjithë të armatosur me thika’ për të kaluar kufirin e jashtëm të Evropës
( Foto nga ELVIS BARUKCIC/AFP/Getty Images)/   Një depertim i më shumë se 20,000 migrantëve që përgatiten të kalojnë kufirin Bosnjë-Kro...
Dyshime mbi shëndetin e Macron: “Ka një ezaurim nervor”
( Emmanuel Macron mund të ketë një ezaurim nervor. Dyshimi i leshuar nga Munchau shqetëson Eliseun)/ Nga: Franco Grilli Emmanuel Macron mund...
Halloween e dhunshme në Francë: “Armatosuni dhe godisni policinë”
( Një patrullë u godit me shishe me acid. Dhjetëra agjentë të plagosur dhe qindra arrestime në të gjithë vendi) /  "Spastrimi i policisë do të ...
Arron Banks vihet nën hetimin e Agjencisë Kombëtare të Krimit; ka financuar fushatën në referendum.
Agjencia Kombëtare e Krimit ka nisur hetimin ndaj Arron Banks dhe fushatës së tij “Leave.EU” për aktin e dyshuar të kryer gjatë referendumit të BE...
Venecia nën ujë, ndërsa stuhitë e vdekjes godasin Italinë. FOTO
Sheshi qendror i San Marko ishte mbyllur ditën e Hënë, pasi niveli i ujit kapi "acqua alta" (ujë lart) në 156cm (5.1ft). Është lartësia e katër më...
Stuhitë godasin Italinë; nëntë të vdekur dhe një i zhdukur.
Agjencia Italiane ANSA njofton se stuhitë e forta që kanë shpërthyer të Dielën dhe të hënën në Itali, deri tani kanë lënë nëntë të vdekur dhe një ...
Përplasje në BE. Tajani i mbyll gojën Farage: “E qeshura shtohet me gojën e budallenjve”
(Tajani: "Nazizmi dhe komunizmi u zhdukën falë BE-së". Farage fillon qesh. Dhe ai përgjigjet: "E qeshura shtohet në gojën e budallenjve") Nga: ...
Faqja 30 prej 77« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »