Ministri i Jashtëm Polak thotë se Trump ka të drejtë të ndalojë emigracionin. Ai u zgjodh president, jo shef i fonacionit të të drejtave të njeriut.
( FOTO: Ministri i Jashtëm i Polonisë Witold Waszczykowski)/ Ministri i Jashtëm i Polonisë ka mbrojtur urdhrin e presidentit Donald Trump për n...
Schäuble i Gjermanisë pranon ‘Gabimet” në politikën e “dyerve të hapura” me emigracionin
(FOTO: Kancelarja Merkel dhe ministri i Financave Schäuble)/ Gjemrmania ka bërë gabime me politikën e dyerve të hapura të dy vitet e  kaluara q...
Hollande i Francës, presidenti më jo- popullor në Europë, u zgjodh t’i tregojë vendin Donald Trump.
(FOTO: Gjatë takimit në Lisbonë)/ Presidenti Frances, Francois Holande, u zgjodh mes liderëve të majtë evropian të mbledhur në Lisbonë, që t’i ...
Për një emigrant që nuk e pranon, shteti në BE paguan 250 mijë dollarë gjobë. Kjo po kundërshtohet. Një politikane e grupimit qeverisës në Sued...
Presidenti Çek” : ‘Trump mbron vendin e tij, ekzakt atë që elitat e BE nuk bëjnë’!
Jiří Ovčáček, zëdhënës i presidentit Çek, Miloš Zeman, thotë se Shtetet e Bashkuara është tani në aleancë me republikat sllave në luftën kundër em...
Arkiva Mbretërore publikon 350,000 dokumente të digjitalizuar nga Sundimi i Mbretit George III.
Një sasi e pamatë dokumentesh nga arkiva e Mbretërisë Britanike  nën sundimin e King George III është gjetur në një depo shumë të madhe. Dokumente...
Polonia nuk do të strehojë ndonjë burg të CIA-s në tokën e saj.
(FOTO: Beata Szydlo- kryeministre e Polonisë)/ Polonia, të Enjten, miratuan një ligj që përjashton Amerikën nga mundësia për të vendosur burgje...
Rivali i Le Pen do të tërhiqet nga gara në qoftë se vërtetohen akuzat për të shoqen.
  (FOTO: Francois Fillon, kandidat i Francës për President)/ Kandidati për president i Francës, Francois Fillon tha se mund të tërhiqet...
Editori i gazetës së majtë gjermane kërkon “Vrasja në Shtëpinë e Bardhë”. VIDEO
(FOTO: Josef Joffe)/ Editor dhe botues i gazetës së majtë Gjermane “Die Velt, Josef Joffe ka thënë se “ vrasja në Shtëpinë e Bardhë” mund të je...
Shifra e fundit nga Orteku i Italisë: 29 të vdekur. Kërkimet ndaluan.
Shifra finale e të vdekurve nga orteku i Italisë mbetet 29, pasi trupat e mbetur u nxorën jashtë gërmadhave të hotelit që u godit nga një peshë pr...
Faqja 39 prej 46« E para...102030...3738394041...E fundit »