Turizmi në Paris humb 1.5 milion turistë nga frika e terrorit në 2016; ekonomia humb 1.3 miliard euro.
  Parisi dhe rajoni rreth tij, gjatë vitit 2016 kanë humbur 1.5 milion turistë, veçanërisht turistë nga Lindja e Largët, të cilët qëndruan...
Gjermania do të rrisë ushtrinë e saj pasi Mike Pence e nxiti në Munih
Gjermania do të rrisë ushtrinë e saj ën afërsisht 200,000 trupa gjatë shtatë vjetëve të ardhshëm- tha ministri i Mbrojtjes të Martën, një ditë pas...
Marine Le Pen viziton Libanin; do të takojë Kristianët e persekutuar.
Kandidate për Presidente në Francë, Marine Le Pen, ndodhet në Bejrut për të takuar krerët e shtetit të Libanit dhe liderët kryesorë të Kristianëve...
Ka çudira kudo: Mogherini e quan BE-në të fortë dhe “krenar”!
  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian (BE) për Punët e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini, ka thënë në Konferencën e Sigurisë...
Polakët kërkojnë largimin e presidentit të BE, Donald Tusk
Politikani më i pushtetshëm në Poloni, Jaroslaë Kaczynski, tha se nuk është interesi i vendit të tij që Donald Tusk të shërbejë për mandatin e dyt...
Treni del nga shinat në Bruksel, vdes një dhe plagosen 20 persona
Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat Ende nuk dihet...
Tony Blair bën thirrje: ‘Ngrihuni!’ kundër Brexit!.
Ish kryeministri Tony Blair ka bërë thirrje para britanikëve mbështetës të BE kundër Brexit që të “ngrihen” kundër Brexit gjatë një fjalimi të mba...
Gjitha shtesa e buxhetit gjerman- 2016, 6 miliardë euro, caktohet për emigrantët.
  (FOTO: Wolfgang Schäuble, ministri i Financave i Gjermanisë)/ Qeveria gjermane do të alokojë komplet shtesën e  buxhetit për vitin 20...
Danezët nuk duhet të bëhen minoritet në Danimarkë: Parlamenti
  Parlamenti një- dhomash i  Danimarkës “The Folketing” ka kaluar një rezolutë duke ngulur këmbë që danezët nuk duhet të bëhen minoritet n...
Po vjen fundi i pushtetit të zonjës Merkel…
(FOTO: Kancelarja gjermane Merkel)/ Sipas një sondazhi të kryer nga prestigjiozi “ YouGov”, gati 64 për qind e gjermanëve nuk duan që Angela Me...
Faqja 39 prej 52« E para...102030...3738394041...50...E fundit »