Armiku i Putin, Nikolai Glushkov, mik i oligarkut Boris Berezovsky, gjendet i vdekur në Londër.
-Ekipet e anti- terrorit po hetojnë mbi vdekjen e mikut të Berezovsky i cili kishte kërkuar azil politik në Mbretërinë e Bashkuar, pas dënimit për...
Vdes Diktatori i Fundit i Argjentinës
Diktatori i fundit argjentinas, Reynaldo Bignone, i cili vuante dënimin me burgim të përjetshëm, vdiq sot në moshën 90-vjeçare në një spital ushta...
Katër persona u plagosen rëndë me thikë në sulmin e Vienës.
Katër persona u plagosën rëndë në dy sulme me thikë në një distrikt të kryeqytetit të Austrisë, Vienë, ditën e mërkurë në mbrëmje, por asnjë motiv...
Moti i egër bllokon Irlandën, teksa po godet gjithë Europën; 55 viktima deri tani.
Moti i egër vazhdon të sjellë kaos në pjesën më të madhe në Europë, ku të paktën 55 persona kanë vdekur mes temperaturave nën zero. . Shumica e...
FOTO: Shpërthim masiv në Leicester, Britani. Rrënohen dyqane dhe banesa- sipas policisë.
Forcat e Policisë kanë deklaruar një “incident madhor” pas një të dyshuari si shpërthim gazi  që ka shkaktuar shkatërrimin e dyqaneve dhe të palla...
ZBULIMI: Gjermania- shkelësi më i madh i rregullave të BE.
Nga: SIMON OSBORNE Gjermania është ekspozuar si në majë të thyerësve të rregullave në bashkimin Europian- madje edhe pse këshillon anëtarët e t...
George Soros fut duart edhe në Irlandë; jep 20 milionë euro për të legalizuar abortin.
Kreu i organizate  të afërt me “Amnesty International” në Irlandë insiston se ka të drejtë të mbajë ndihmën financiare të marrë nga fondacioni i m...
Gjermanët po armatosen, ndjehen të pasigurt/ Raporton Deutsche Welle (DW)
(FOTO: Gjithnje e me shume leje per armë marrin gjermante. Në janar 2016, një licencë të tillë e kishin rreth 301,000 vetë - në dhjetor 2017 numri...
Polonia firmos ligjin që ndalon ‘shopping’ ditën e Diele, për t’i dhënë më shumë kohë familjes.
Një ligj i ri tek i cili shpresohet se do të ndihmojë familjet polake që të qëndrojnë së bashku. Ligji që ndalon ‘shopping-un’ të dielën shpresohe...
Grindje në Gjermani mbi eksperimentin e dizelit të skaduar te humanët dhe majmunët.
Qeveria gjermane  e ka denoncuar këtë eksperiment të financuar nga prodhuesit gjerman të makinave  në të cilin humanët dhe majmunët thithin tym ng...
Faqja 5 prej 39« E para...34567...102030...E fundit »