Vrasësi i Vjenës ishte simpatizant i ISIS, terrorist i dënuar dhe i liruar herët nga burgu
Autoritetet austriake kanë konfirmuar se një person i armatosur i qëlluar për vdekje, pasi kishte kryer një sulm terrorist në Vjenë, ishte një sim...
Sulm terrorist në Vjenë, shkon në 3 numri i viktimave, 15 të tjerë të plagosur. ‘Qëndroni në shtëpi’, bëjnë thirrje autoritetet
Shkon në 3 numri i të vdekurve nga sulmi terrorist që ka ndodhur dje në zonën e Schwedenplatz në Vjenë. Ndërkaq të paktën 15 të tjerë janë plag...
Charlie Hebdo: Turqia zotohet për veprim ligjor mbi karikaturën e Erdoganit
Turqia është zotuar të ndërmarrë "veprime ligjore, diplomatike" mbi një karikaturë të Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në revistën Franceze Charli...
COVID19: Franca vendos shtetrrethimin gjatë natës për të luftuar valën e dytë
Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar se njerëzit duhet të qëndrojnë brenda shtëpisë nga ora 21:00 deri në 06:00 në Paris dhe tetë qytete...
Universiteti i Oksfordit rifillon provat e vaksinës COVID-19.
  Provat e një vaksine Covid-19 që u zhvilluan nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin pasi një ndërprerje për shkak të...
COVID19/ Berlusconi shtrohet në spital. Zëra nga ‘Forza Italia’ thonë se është jashtë rrezikut.
Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi, 83 vjeç, u shtrua në një spital të Milanos mbrëmjen e së enjtes, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19. ...
Gjermania: Alexei Navalny, lider i opozitës ruse, është helmuar me Novichok
  Ekziston një "provë e pa ekuivok" se politikani rus i opozitës Alexei Navalny u helmua me një agjent nervor Novichok, ka thënë Gjermania...
Pas pesë vjetësh zgjohet Charlie Hebdo: 14 të dyshuar në gjyq për masakrën në Paris.
Katërmbëdhjetë persona janë duke u gjykuar në Francë për sulmin vdekjeprurës në revistën satirike Charlie Hebdo që ndodhi në vitin 2015. Shumic...
Shefi i opozitës ruse në koma, mbërrin në Gjermani për trajtim mjekësor.
Udhëheqësi i opozitës, i sëmurë në gjendje akute, Alexei Navalny ka mbërritur në Gjermani nga Siberia për trajtim mjekësor. Ai ra në gjendje ‘k...
Kryeministrja Finlandeze martohet me partnerin e saj prej shumë kohësh
Associated Press Kryeministrja e Finlandës ka njoftuar se është martuar me partnerin e saj prej nje kohe të gjatë,tetë muaj pasi u bë kreu i q...
Faqja 5 prej 77« E para...34567...102030...E fundit »