COVID19: Franca vendos shtetrrethimin gjatë natës për të luftuar valën e dytë
Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar se njerëzit duhet të qëndrojnë brenda shtëpisë nga ora 21:00 deri në 06:00 në Paris dhe tetë qytete...
Universiteti i Oksfordit rifillon provat e vaksinës COVID-19.
  Provat e një vaksine Covid-19 që u zhvilluan nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin pasi një ndërprerje për shkak të...
COVID19/ Berlusconi shtrohet në spital. Zëra nga ‘Forza Italia’ thonë se është jashtë rrezikut.
Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi, 83 vjeç, u shtrua në një spital të Milanos mbrëmjen e së enjtes, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19. ...
Gjermania: Alexei Navalny, lider i opozitës ruse, është helmuar me Novichok
  Ekziston një "provë e pa ekuivok" se politikani rus i opozitës Alexei Navalny u helmua me një agjent nervor Novichok, ka thënë Gjermania...
Pas pesë vjetësh zgjohet Charlie Hebdo: 14 të dyshuar në gjyq për masakrën në Paris.
Katërmbëdhjetë persona janë duke u gjykuar në Francë për sulmin vdekjeprurës në revistën satirike Charlie Hebdo që ndodhi në vitin 2015. Shumic...
Shefi i opozitës ruse në koma, mbërrin në Gjermani për trajtim mjekësor.
Udhëheqësi i opozitës, i sëmurë në gjendje akute, Alexei Navalny ka mbërritur në Gjermani nga Siberia për trajtim mjekësor. Ai ra në gjendje ‘k...
Kryeministrja Finlandeze martohet me partnerin e saj prej shumë kohësh
Associated Press Kryeministrja e Finlandës ka njoftuar se është martuar me partnerin e saj prej nje kohe të gjatë,tetë muaj pasi u bë kreu i q...
Vendet e BE-së duhet të diversifikojnë urgjentisht furnizuesit e 5G, thotë Komisioni
Nga: Foo Yun Chee BRUKSEL (Reuters) - Vendet e BE-së duhet të ndërmarrin veprime urgjente për të diversifikuar furnizuesit e tyre 5G, tha Komis...
Francë, Krishtërimi nën sulm.
Emanuel Pietrobon Nantes, Francë, e Shtunë 18 Korrik. Ishte pothuajse 8 e mëngjesit kur u përhap lajmi se një zjarr shpërtheu brenda katedrales...
Ish-kryeministri francez Francois Fillon dënohet me burg
 Reuters  Një gjykatë franceze ka dënuar ish-kryeministrin Francois Fillon me pesë vjet burg, tre prej të cilave pezulluar, për përvetësim të f...