Trump shpreh besimin në ‘shumë të talentuarin’ Mnuchin, sekretar i Thesarit.
Presidenti Donald Trump tha ditën e Krishtlindjeve se ai ka besim në Sekretarin e Thesarit Stiven Mnuchin, duke e quajtur atë një "djalë shumë të ...
Pas dorëheqjes së Mattis, Trump emëron Patrick Shanahan sekretar të Mbrojtjes
( Foto: Patrick Shanahan do të marrë detyrën e  Gjeneral James Mattis, i cili dha dorëheqjen ditën e Premte)/ Zëvendëssekretari i Mbrojtjes, Pa...
Mbyllja e debatit: Ndërsa senatorët lënë qytetin, Donald Trump qëndron në Shtëpinë e Bardhë për Krishtlindje
    Presidenti Donald Trump do të qëndrojë në Uashington DC, edhe pse Senati është shtyrë për deri pas Krishtlindjeve. Sekretarja e ...
Pjesërisht mbyllet qeveria e Shteteve të Bashkuara për shkak të grindjeve me Demokratët mbi kufirin.
Një pjesë e qeverisë së Shteteve të Bashkuara është mbyllur pasi ligjvënësit dështuan që të kapërcejnë impasin e buxhetit. Zoti Trump. I cili d...
LAJM I FUNDIT/ Shtetet e Bashkuara po përgatit tërheqjen e trupave nga Siria. ‘Të gjithë dhe menjëherë!”.
Shtetet e Bashkuara po përgatitet për tërheqjen e të gjithë trupave nga Siria, raporton media duke cituar çfarë kanë thënë zyrtarët e mbrojtjes. ...
Obamacare: Një gjykatë në Texas e shpall ligjin e Obamës si ‘antikushtetues’
BBC/ Një gjykatës federal nga Teksasi ka vendosur të shpallë si antikushtetues një pjesë të konsiderueshme të Aktit të Kujdesit të Përballueshë...
Trump: “Unë kurrë nuk e kam drejtuar Michael Cohen për të thyer ligjin”.
Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se kurrë nuk e ka drejtuar ish-avokatin e tij privat që ta thyejë ligjin, një ditë pasi ai u dënua me burg...
Russiagate, ish-avokati i Trump dënohet me tre vjet burg.
-Michael Cohen u dënua me tre vjet burg pas akuzave të prokurorisë për deklarata të pavërteta në fushën e hetimit mbi ndërhyrjen ruse- Nga: Ren...
Donald Trump shpall fitoren mbi karvanin e emigrantëve; kërkon Murin
Presidenti Donald Trump pohoi të martën se agjentët e përforcimit të kufirit kishin kthyer mbrapsht me sukses karvanët e emigrantëve që u përpoqën...
Avokatët e Donald Trump kërkojnë 800,000 $ nga Stormy Daniels për shpifje ndaj presidentit.
(AP Photo/Mary Altaffer, File)/ Një avokat që punon për Presidentin Trump i kërkoi gjykatës të marrë 800,000 dollarë për pagesa ligjore dhe dëm...
Faqja 5 prej 50« E para...34567...102030...E fundit »