Sot në Itali është njoftuar vdekja e Gian Marco Morattit, anëtar i bordit drejtues të Interit.

Ai ndërroi jetë në moshën 81 vjeç.

Ai është vëllai i madh i Massimo Morattit, ish- president i Interit.

Ekipi dhe tifozëtkanë shprehur ngushëllime gjatë pasdites.

Veritas.com.al/