Presim orën 21.00. Basha mbledh aleatët pë “dorën e fundit”
Kabineti i zotit Basha ka njoftuar se në ora 21.00 ai do të thërrasë një takim tjetër të aleatëve në Opozitë. Të presim çfarë do të thuhet. Sipas ...
Dy kampet (qeveri- opozitë) janë tërhequr, po diskutohen pika kyçe.
Nga: Zëri i Amerikës/ Në Shqipëri pas kërkesës së djeshme të Zëvendës Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit Hoyt Brian Yee, opozita dhe qeveri...
Macron nis kursin ‘jo realist’ për Supershtetin Europian bashkë me Merkel.
Emmanuel Macron, presidenti i ri i Francës, gjatë udhëtimit në Berlin në vizitën e  tij të parë, duke ndjekur traditën shumë vjeçare të presidenti...
VIDEO/ 15 vjeçarja që vdiq në operacion, është një emër i njohur dhe i adhuruar
Vajza që vdiq gjatë operacionit në një spital; privat në Tiranë quhet Blerta Pepa. Besoj se të gjithë, ose shumica nga ne, e kemi në sy portret...
FAKE NEWS/ Trump ka ndarë informacione të klasifikuara me Rusinë
(FOTO: Zoti  Trump (qendër) bën humor me zotin  Lavrov (majtas) dhe Ambasador Sergei Kislyak)/ Presidenti Donald Trump zbuloi një informacion s...
Policia Italiane: Mafia po vjedh miliona nga fondet e emigrantëve; i implikuar edhe Papa Francesku.
Policia Italiane arrstoi të hënën 68 persona, duke përfshirë edhe një prift dhe kryetar i grupit të vullnetarëve i quajtur “Mercy”. Policia i akuzoi...
Kryeministrin Rama nuk e duan në Shkodër, i zënë rrugët por ai hyn me helikopter.
Kryeministri Edi Rama ka hyrë me helikopter në Shkodër për të marrë pjesë në tubimin elektoral me të rinjtë që votojnë për herë të parë. Të rin...
Takimi Rama- Yee ka zgjatur 70 minuta. ‘Nesër prapë te Çadra”.
Rreth 70 minuta ka zgjatur takimi i kryetarit të PD Lulzim Basha me zv/ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee i cili po zhvillon vi...
Lajm i fundit: Macron emëron Republikanin Philippe si kryeministër i Francës.
(FOTO: Edouard Philippe ka qenë për një kohë të gjatë afër Alain Juppe)/ Presidenti Emmanuel Macron ka zgjedhur politikanin e qendrës së djatht...
Dështon plani i Yee për të inkurajuar Opozitën e Opozitës
Që prej mëngjesit të sotëm kur diplomati amerikan, Brian Yee, që mori përsipër zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, deklaroi agjendën e një ta...
Faqja 198 prej 269« E para...102030...196197198199200...210220230...E fundit »