Ka spekulime mbi takimin mes Donald Trump dhe Papa Francis në Maj.
Lajmet në media po gumëzhijnë mbi një takim të mundshëm mes Donald Trump dhe Papa Francis kur presidenti i Shteteve të Bashkuara të vizitojë Itali...
Çudia që ndodhi sot mes BE dhe prokurorit Llalla.
(FOTO: Giovanni Keseler nuk ka foto me Llallën. Ka një fytyrë të çuditshme në krah)/ Nga: Laert Skiro/ Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë...
Burri i ambasadores Romana Vlahutin- Sorosian; del hapur kundër Presidentit Trump
(FOTO: Vlado Azinovic dhe Romana Vlahutin)/ Ndërsa në Tiranë mediat vlojnë mbi shpenzimet e dyshimta të blerjes së vilës nga Delegacioni i BE-s...
Rritet shumica e Britanikëve që mbështesin Brexit-in: Pollet.
(FOTO: Theresa MAy, kryeministre e Britanisë)/ Shumica e Britanikëve miratojnë qëndrimin  e qeverisë për largimin nga Bashkimi Evropian- rezult...
Shpërthim në një palestër në Tiranë. Qetësinë që nuk e siguroi policia, tentuan ta sigurojnë me tritol.
Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur sot në mëngjes mes orës 5 dhe 6, në të zbardhur pranë kompleksit sportiv Dinamo dhe kopështit botani...
Merkel kërkon terren të përbashkët me Trump “kudo që të jetë e mundur”.
(FOTO: Kancelarja Merkel në Munih)/ Gjermania do të kërkojë terren të përbashkët “kudo që të jetë e mundur” me administratën e Presidentit të S...
Emigranti i fotos sefie me Merkel po kërkon një mënyrë për ta fshirë nga Facebook.
(FOFO, Selfie: Kancelarja Merkel dhe emigranti sirian Anas Modamani)/ Me siguri e mbani mend kur kancelarja gjermane Merkel e bëri atë foto sel...
Letonia ndërton mur kundër emigrantëve.
Nga: Beata Stur/ Neweurope/ Me qëllim që të ndalojë emigracionin parregullt, Letonia ka ndërtuar fazën e parë të murit prej 23 kilometra që e n...
Rumunët si në 1989. Por “pa plumba”. Kërkojnë dorëheqjen e qeverisë.
-Protesta ishte si ajo kundër Causheskut, por nuk kishte plumba- thanë protestuesit. Protesta më e madhe qytetare e rumunëve që nga rënia e dik...
Si mund të mbijetojë BE?! Kur një vilë në Tiranë për Vllahutin e blen dy ose tre-fishin e çmimit. Shkruan NEWEUROPE.
  By: Kassandra/ Komisioni Europian sapo ka blerë një vilë për 1.65 milion euro në zonën e Rolling Hills në periferi të Tiranës, Shqipë...
Faqja 198 prej 237« E para...102030...196197198199200...210220230...E fundit »