Prokurorët në punë të Dielën. Prokurori i Përgjithshëm urdhëron “të vëzhgohen zgjedhjet!’
Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla, ka udhëzuar Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore që të hartojnë shërbimet e gatishmërisë për të mbikqyru...
TRE PARTITË E MËDHA MBYLLIN FUSHATËN ME ‘FESTË’ NGA TIRANA E POSHTË NË JUG
Nga Laert Skiro/ Sa shumë gjëra u vunë re sonte në mbrëmje në mitingjet përmbyllëse të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 qershorit për Ku...
Eurodeputeti Kukan vjen në krye të vëzhguesve evropian për zgjedhjet
Eurodeputeti Eduard Kukan do të kryesojë misionin e vëzhgimit të BE-së për zgjedhjet parlametare të 25 qershorit. Lajmin e mbërritjes në kryeqy...
Zgjedhjet e të Dielës, nën monitorim: Agjenci të shërbimeve sekrete, OSBE, aktivistë të huaj e të vendit.
Kryetari i PD, Lulzim Basha, zgjodhi sot Fushë- Krujën për të paralajmëruar ‘kriminelët’ që mund të venë dorë mbi zgjedhjet. Ai i paralajmëroi ‘kr...
Futboll: FSHF godet Skënderbeun, i heq titullin “Kampion”
Skuadra e Skënderbeut nga Korça është dënuar rëndë nga Federata Shqiptare e Futbollit Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit...
Brexit: BE me ‘kalandra greke’. Juncker zvarrit dhe thotë se ‘oferta UK nuk është e mjaftueshme’.
(FOTO: Jean- Claude Juncker)/ Përpjekjet për të siguruar qytetarët e BE që jetojnë në Britani rreth të ardhmes pas Brexit janë ‘hapi i parë por...
Sot është njëvjetori i Brexit. Farage e quan ‘Dita e Pavarësisë së Britanisë”.
Një vit mbushet sot që nga vota publike e Britanikëve për të lënë Bashkimin Europian. Sot pas një viti, negociatat sapo kanë nisur dhe anëtarët...
BRAKE NEWS/ Kulla ‘Grenfell’, Londër: Pika e zjarrit nisi nga një frigorifer.
Zjarri në Kullën ‘Grenfell’ në Londër nisi me një defekt në një frigorifer, dhe siguria e veshjes së jashtme ra pas kësaj- tha policia. BBC në ...
Shpërthim në zyrat e LSI në Durrës; pak orë pas mitingut të madh.
Lëndë shpërthyese është aktivizuar gjatë natës zyrës elektorale të LSI-së në Durrës. Zyra ndodhet në lagjen 18 pranë kryqëzimit të shkollës së fiz...
Vala e të nxehtit të verës, ziejnë alarmistët e klimës.
Ndërsa vala e të nxehtit vjen rrotull Shteteve të Bashkuara nga verilindja në juglindje; dhe akoma më shumë në Europën Perëndimore, alarmistët e k...
Faqja 211 prej 299« E para...102030...209210211212213...220230240...E fundit »