Kur vjen udhëheqësi!… PD vonon 1 orë takimin e Selamit. Kryetari njësisë: “Përcolla Kryetarin”.
Një vonesë prej më shumë se 1 orë ka pasur dje takimi i kandidatit për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami në njësinë 5 në Tiranë të drej...
Ministri Demiraj fiton gjyqin me ministren ‘në krah’.
Sigurisht, nuk mund të thuash “ministre në krah”, sepse zonja Kodheli nuk ndodhet në krah të ministrit Demiraj. Demiraj është ministër i opozitës,...
John McCain ka kancer në tru, thotë zyra e tij.
Senatori veteran i Shteteve të Bashkuara, John McCain është diagnostikuar me kancer në tru. Tani ndodhet në momente kur po rishikon opsionet e tra...
Mbyllet debati i Rruzullit: Kongresi i jep rezidencë bebit Charlie Gard në Amerikë.
Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka garantuar beben britanike Charley Gard me rezidencë të përhershme në Shtetet e Bashkuara. Bebja Charley Gard, ...
Pas një lufte “me thonj e me dhëmbë”, BBC detyrohet të zbulojë pagat e larta të “Yjeve”
BBC është detyruar me  forcë që të zbulojë pagesat e rreth 100 personaliteteve të televizionit të cilët janë paguar më shumë se kryeministri, pas ...
FUNNY STORY: A mund të gjykohet një grua pse djeg kanabis si bar, në oborrin e shtëpisë?!
Nga: Laert Skiro/ E shkreta grua, kanabisin e kishte gjetur njësoj siç gjendet bari i thatë për bagëtinë. Dhe njësoj si barin e thatë ajo po e ...
Panuçi: ‘Jam italian, por trajner i Kombëtares së Shqipërisë; as babanë nuk e njoh në fushë…’
Trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është prezantuar sot publikisht në një konferencë për shtyp. Ai u është përgjigjur pyetjeve...
Trump dhe Putin kishin një tjetër bisedë, të pazbuluar, gjatë G20
(FOTO: Gjatë darkës, Melania qëndroi në krah të Putin. REUTERS)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu Rus, Vladimir Pu...
Në akullnajat e Zvicrës zbulohet një çift që vdiq në vitin 1942
Në akullnajat që po 'tkurren' nga shkrirjet, në Zvicer, janë zbuluar dy trupa të ngrirë që mendohet se janë të një çifti që humbi para 75 vjetësh-...
Turqia ‘dëbon’ Darvinin
  Turqia ka publikuar sot programin e ri shkollor, në të cilin teoria për evolucionin e Charles Darwinit nuk përmendet deri në nivelin uni...
Faqja 367 prej 471« E para...102030...365366367368369...380390400...E fundit »