HAP PAS HAPI ME ZGJEHDJET NË AMERIKË/ Ishte një herë kur Demokratët ishin vërtet të kuq dhe Republikanët blu
  WND.COM  mendon se fillimi i ditës së sotme do të reflektohet në hartën e zgjedhjeve 2016, sipas burimit më të vjetër indipendent Online...
Video/ JULIAN ASSANGE I WIKILEAKS: INTERVISTA E PLOTË MBI SEKRETET E AMERIKËS
(FOTO: Julian Assange) Intervista e plotë/ Sot në mëngjes bota u zgjua me nje lajm të premtuar nga Julian Assange. Ai foli për emailet e Hil...
Updated/ Një skaf ka mbetur pa karburant dhe kërkon ndihmë 10 milje larg Dhermiut
(FOTO ARKIV: Forcat Detare në një mision shpëtimi) Updated/ Gjendet skafi/ Më në fund është gjetur dhe skafi i humbur më shumë se 10 milje l...
Updated/Në Kishën e Shën Shtjefnit, Shkodër, mbahet mesha për lumturimin e 38 shenjtorëve
Veritas.com.aal/ /Updated/ Lumturimi i 38 martirëve  në Shkodër është pasqyruar edhe nga mediat më të njohura botërore. 20 mijë persona morë...
Ditët e fundit: Trump fiton mbështetje, Clinton- mitingje në shtetet “bastione” të saj
BBC nga Washingtoni njofton se ndërsa Donald Trump po fiton mbështetje,  Hillary Clinton ka mbajtur disa mitingje në shtete që kanë qenë konsideru...
Michael Buble ‘i shkatërruar’ pasi i biri, Noah diagnostikohet me kancer
  Këngëtari Michael Buble dhe e shoqja Luisana Lopilato thanë se janë "të shkatërruar" pasi djali i tyre 3-vjeëar Noah u diagnostikua me k...
SAPO/ ALARM PËR TERROR NË SHTETET E BASHKUARA
Një paralajmërim për terror në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka mbuluar ekranin e televizionit Fox News dhe media të tjera. Rrezi...
Akoma nuk dihet çfarë e shkaktoi zjarrin sot në selinë e Parlamentit të Austrisë/ VIDEO
  /Veritas.com.al/ Dihet vetëm një gjë, që ndërtesa e Parlamentit të Austrisë është ndërtuar në shekullin 19.00. Edhe vetë flakët e zja...
Tre tërmete në Reps sot herët në mëngjes
Veritas.com.al/ Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur vendin tonë sot në mëngjes. I pari  ka goditur në ora 04.55, por me një densitet jo t...
Pse ambasadori Lu kërkon takim urgjent me Presidentin?
NgaLeart Skiro/  Veritas.com.al/ Informacioni ka “rrjedhur” në mediat online. Ambasadori i Shteteve të bashkuara, Donald Lu, ka kërkuar sot një...
Faqja 367 prej 384« E para...102030...365366367368369...380...E fundit »