Ngjarja është e bujshme: Sot u kap vrasësi i komisarit Artan Cuku
Mikel Shallari 24 –vjeç u kap në Tiranë, në orët e para të mëngjesit të sotëm i dyshuar si autor i vrasjes së komisarit Artan Cuku. . Aran Cuku u ...
Pas takimit me Ramën. Reagon Nano: ‘Nuk keni parë gjë akoma!’
  (FOTO: Arkiv)/ Ish-kryeministri, Fatos Nano është rikthyer sërish në vëmendjen politike, pas takimit kokë më kokë të zhvilluar me kry...
Edhe Basha nga Dibra sulmon fantazmën e partive të vogla.”Më mirë hidheni votën në Drin…”
Sot në takimin elektoral të Dibrës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, është përqendruar  në luftën kundër partive të vogla. Edhe pse në Dibër ...
Edi Rama kërkon ndihmë nga flamuri i Skënderbeut në Librazhd: “Më ndihmoni të marr timonin vetëm”
Në takimin elektoral me simpatizantë të Partisë Socialiste, kryetari i PS dhe kryeministër, Edi Rama, gjeti rastin ta bazojë kërkesën “për një tim...
VIDEO/ Gurakuqi i PD në Shkodër thotë: “Jo PD, por lista Basha” të fitojë
Gjatë takimeve elektoraleme qytetarët e Shkodrës, ka rënë në sy se si kandidati i PD-së, Romeo Gurakuqi është munduar  të identifikohet jo si një ...
Zoti Berisha flet, nuk është e vërtetë se nuk flet për situatën politike dhe Marrëveshjen.
A do të flasë zoti Berisha, apo nuk do të flasë? Kjo pyetje vërtitet sa mes radhëve të PD, aq edhe jashtë saj- në publik. Marrëveshja PD-PS ka ngj...
May do të krijojë ‘qeverinë e sigurisë’ me mbështetjen e DUP në Irlandën e Veriut.
(FOTO: Burri i zonjës May ishte në krah të saj ndërsa ajo iu drejtua kombit)/ Theresa May ka thënë se do të formojë qeverinë me mbështetjen e U...
Para 3 minutash/ Zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar: Konservatorët humbin maxhorancën
Konservatorët Britanik kanë humbur maxhorancë në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme dhe tani varen nga parlamenti. Me pak vota që kanë mbe...
Theresa May pritet të fitojë maxhorancë të ngushtë: 314 nga 650 vende në Parlament
  Pikërisht në  prag të daljes së rezultateve të para, Exit pollet thonë se Theresa May mund të fitojë maxhorancë të ngushtë, rapoton Reut...
VIDEO/Dialog mes votuesit dhe kandidatit të PD, Shkodër. (Per Jozefinën…)
Në qytetin e Shkodrës, në mes të fushatës së zgjedhjeve, kandidatët e PD po përballen me pyetjen “Për Jozefinën... Pse e hoqët?”. Kandidatët kanë ...
Faqja 391 prej 472« E para...102030...389390391392393...400410420...E fundit »