Çajnë murin e një banke në ish-Bllok, tentojnë të vjedhin kasafortën
Muri i filialit të një banke të nivelit të dytë është gjetur i carë mëngjesin e sotëm në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Policia tha se njgjarja...
Clinton udheheq mbi Trump me me pak se tri pike: Reuters/Ipsos poll
Kandidatja zyrtare per President i SHBA, Hillary Clinton ka fituar epersi mbi rivalin Republikan, Donald Trump, me nje rezultat te ngushte me pak se tre pike, sipas  Reuters/Ipsos opinion poll, pu...
Meidani : S’kam propozim për kryeministër
Ish-presidenti Rexhep Meidani e mohon nëse ka marrë propozim për Kryeministër i një qeverie teknike, por e sheh të nevojshme një rifreskim të qeveri...
VOA: Ekonomia shqiptare, ne krize
Ekonomia shqiptare vazhdon të përjetojë një nga vitet më të vështira të ecurisë së saj, ndërsa treguesit kryesorë janë në rënie dhe madje parashik...
Mbërrijnë në Tiranë autobuzët e parë me muxhahedinë
  Kanë mbërritur autobusët e parë me muxhahedinë në Tiranë. Fotot që shikoni më poshtë tregojnë ardhjen e tyre. Ata kanë zbarkuar pas “Casa Italias...
“Rio 2016”, startojnë Lojërat Olimpike
Në Rio de Zhaniero të Brazilit kanë nisur zyrtarisht Lojërat Olimpike 2016.  Ceremonia e hapjes u zhvillua në stadiumin e famshëm të Marakanas. Lo...
Bankat, fitimet bien me 39% për 6-mujorin
  Sistemi bankar ka parë rënie të ndjeshme të fitimeve në 6 muajt e parë të këtij viti, në raport me janar-qershorin e një viti më parë. S...
Bllokohen skafet dhe motorët e ujit pa leje në të gjithë Bregun
  Gjithsej 20 mjete lundrimi janë bllokuar që nga nisja e sezonit turistik nga Policia Kufitare, për mungesë dokumentacioni. Nga këto, ...
Brenda PD: Ruli kundër Bashës për qeverinë teknike
Deputet i PD, Genc Ruli është kundër një qeverie teknike, të kërkuar nga Lulzim Basha. Sipas tij, situata aktuale nuk është e tillë që të marrë zgjidh...
Aksident tragjik në Bulqizë, 3 të vdekur
Një aksident tragjik ka ndodhur në Bulqizë, duke i marrë jetën një personi e duke shkaktuar 3 persona të plagosur. Ngjarja mësohet se ka ndod...
Faqja 391 prej 392« E para...102030...388389390391392