Mamaja e Donald Trump: Nga ishulli i Skocisë në elitën e New Yorkut.
(FOTO: Mamaja e Donald Trump në moshën 14 vjeç)/ Mamaja e Donald Trump, Mary Anne MacLeod, ka lindur dhe është rritur në ishullin Hebridean në ...
Presidenti Trump zgjedh sloganin për fushatën e ri-zgjedhjes në vitin 2020.
Presidenti i zgjedhur Donald Trump do të jetë president i Shteteve të Bashkuara pas  24 orësh; por ai ka nisur të planifikojë fushatën për rizgjed...
Bush i madh nën kujdes intensiv; e shoqja Babara e shtruar në spital.
(FOTO: George H.W. Bush dhe Barbara Bush)/ Ish presidenti George H.W. Bush i është nënshtruar një kujdesi intensiv shëndetësor të Mërkurën për ...
Italia në shock: Orteku pushton Hotelin në Rigopiano, Abruzzio; ka shumë të vdekur.
Ka shumë të vdekur në hotelin që përfshiu orteku- tha një zyrtar is hpëtimit. Orteku është nxitur nga tërmeti i të Mërkurës. Skuadrat e shpëtim...
Lajm i bujshëm/JULIAN ASSANGE GATI TË EKSTRADOHET NË SHTETET E BASHKUARA PËR BURGUN
(FOTO: Julian Assange)/ Vitin e kaluar, kryeredaktori i Wikileaks, Julian Assange bëri një premtim se në qoftë se Bradley – tani i njohur si Ch...
Vdekja e shokut – pako për mëkatet e tua.
(FOTO: Erjon Veliaj me të shoqen)/ Nga: Laert Skiro// Nuk është ndonjë sekret se një “shok” i  Partisë Socialiste është i sëmurë rëndë; madj...
Erdhëm në finish:Trump president! Për ata që marrin pjesë në Inaugurim ka një Guide: Kujdes!
Më në fund ja ku është finishi: Donald Trump do të bëhet president i 45 i Shteteve të Bashkuara  ditën e Premte, 20 Janar. Ja ku janë disa deta...
Njerëzve që po jetojnë në ngrica e borë, u janë mbaruar rezervat ushqimore. Ish kryeministri kërkon “gjendje të jashtëzakonshme”.
  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar që qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të kushteve ekstreme të motit dhe të...
Donald Trump: NATO është “e vjetruar”; mërzitet Gjermania!
(FOTO: Zoti Trump i intervstuar nga ish sekretari për Drejtësinë në Mbretërinë e Bashkuar, Michael Gove për "The Times" dhe  Kai Diekmann për Bilt...
Një avion Turk bie mbi shtëpitë e banorëve në Kirgistan, dhjetëra të vdekur. FOTO
Një avion Cargo i Turqisë është përplasur në Kirgistan, duke vrarë të gjithë anëtarët e ekuipazhit (katër) dhe 33 persona të tjerë që ndodheshin n...
Faqja 451 prej 483« E para...102030...449450451452453...460470480...E fundit »