SOT OPOZITA NIS RRUGËN E KTHIMIT PËR NË ZGJEDHJE
Frrok Çupi/ Ngjarjet e fundit, sigurisht intensive, po na çojnë drejt fundit të arsyetimit: Sot Opozita, me gjasat më të shumta, nis rrugën dre...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE/ Shuhet kureshtja mbi mbledhjen e grupit parlamentar të PD
(FOTO: Arkiv)/ Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nuk ka pasur asnjë moment të kthimit pas porsa i përket qëllimit të realizimit të zgjedh...
HAP PAS HAPI ME KRIZEN POLITIKE/Deformohet e vërteta e takimit Rama-Basha. Reagon Presidenti.
Presidenti i  Republikës ka reaguar pas lajmeve në media në lidhje me takimin e mundshëm mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulz...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE: Kryetari i Opozitës- video-konferencë me liderët e PPE
  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po informon Presidentin dhe zv/Presidentin e PPE-së si dhe eurodeputetin Hahn në video-konfe...
Kthim në sistemin maxhoritar. Basha njeh gabimin e vitit 2008, kërkon kodin e ri zgjedhor dhe vetëm 100 deputetë në Kuvend.
Në fjalimin e mbajtur sot në Çadrën e Protestës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha ka kërkuar kthimin në sistemin elektoral maxhoritar. Propozimin...
Papa Francesku: Europa ndodhet nën rrezikun e ‘shpërbërjes’.
Çdo komb është i lirë të zgjedhë liderët politik që ai do, tha Papa Francesku ditën e Shtune, ndërsa vetë Europa po shkon drejt ‘shpërbërjes’. ...
E PAPRITUR/ Donald Trump thotë se do ‘ta takonte’ Kim Jong-un
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë- sipas BBC- se do të ishte 'i nderuar' të takonte liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-u...
NË FOTO: Demonstrata të të Majtës ekstreme kundër Marine Le Pen.
Grupe të komunistëve, të anti- racistëve dhe të tjerë të të majtës ekstreme marshuan në rrugët e Parisit nga Sheshi i Republikës drejt Bastille du...
Koalicionin e majtë qeveritar e braktisin edhe parti aleate natyrale, ja cilat janë.
(FOTO: Gjatë formatimit të koalicionit 'Aleanca për Shqipërinë Europiane'. Arkiv)/ Akoma nuk janë deklaruar arsyet pse 18 parti që natyrshëm nd...
Francë/ Macron ndjek Le Pen: Në qoftë se BE nuk reformohet, do të përballet me ‘Frexit’
Kandidati favorit në zgjedhjet presidenciale të Francës, Emannuel Macron ka thënë për BBC se BE duhet të reformohet ose të përballohet me perspekt...
Faqja 451 prej 517« E para...102030...449450451452453...460470480...E fundit »