Shfaqen ambasadorët e SHBA dhe BE menjëherë pas pezullimit të Vettingut
  Megjithëse të heshtur dhe të padukshëm për disa javë ose edhe muaj, ambasadori i SHBA dhe ambasadori i BE u shfaqen sot menjëherë pasi G...
Gjykata Kushtetuese pezullon ligjin “legjendar” të Vettingut
  Gjykata Kushtetuese sot e Martë, vendosi që të pezullojë ligjin e Vettingut, të miratuar me jehonë të madhe në Kuvendin e Shqipërisë vet...
Pse hynë “në ujë” ndërkombëtarët e duarve të pastra?
Nga: Veritas.com.al/   Kësaj here, jo të gjithë besuan se me “bekimin” e ambasadorit të Amerikës dhe ambasadoreshës së Shteteve të Bash...
Një ish- kryeministër tregon me gisht “luftën”. Për Kosovën hyjmë në “konflikt me këdo”, tha Majko/ VIDEO
Nga: Veritas.com.al/   / Veritas.com.al/ https://youtu.be/UU-ipNxrosk Ish kryeministri Pandeli Majko, ka folur për agjencinë  e L...
TIME , në panik ndaj Trump: Po humbi zgjedhjet është më keq për Amerikën
Nga Veritas.com.al/ Revista TIME ka publikuar një artikull të shkruar nga Joe Klein ku hedh hije dyshimi mbi mundësinë e fitores së Tramp në zg...
22 Tetor 1964: Si sot kur Jean Paul Sartre refuzonte Nobelin
22 tetor 1964. Jean Paul Sartre refuzon çmimin Nobel në Letërsi. Ai e shpjegon qëndrimin e tij në një letër drejtuar gazetave suedeze, që përkt...
Dy lajme “head to head”; njëri thotë “Trump mbi Clinton”, tjetri “Clinton mbi Trump”
  Të dyja lajmet janë transmetuar nga e njëjta media, nga Agjencia e famshme Reuters. I pari është për Trump dhe ka këtë titull: “Trump ga...
Ka “humbur” Bob Dylan. Nobel e shpall “i pasjellshëm dhe arrogant”.
Bob Dylan nuk e pranoi Çmimin Nobel në Letërsi. Komiteti i Çmimit Nobel e ka quajtur “i pasjellshëm dhe arrogant” sipas një anëtari të Trupës që i...
Pajisjet “Smart” të shtëpisë u përdorën si armë në sulmin botëror kundër Internetit
Sulmi mbi Internetin, që u krye të Premten dhe shkaktoi trazira në botë, u krye duke përdorur pajisje që përdoren në shtëpi, si kamera dhe printer...
Po ndodh tani/ Luftanije Ruse po kalojnë në Kanalin Anglez
  Një Flotile e luftanijeve Ruse po kalon nëpër Kanalin Anglez në rrugën drejt Sirisë. Dy anije britanike detare po i ndjekin nën vëzhg...
Faqja 454 prej 469« E para...102030...452453454455456...460...E fundit »