Italia në ditë zie për viktimat e tërmetit
Një ditë zie ka filluar në Itali për të paktën 300 njerëz që vdiqën kur një tërmet i fuqsihëm goditi zonën malore të Italisë Qendrore. Kryemini...
Vit i keq për prodhimin e verës Franceze
Prodhimi i verës Franceze duket e do të jetë 10 për qind më i ulët këtë vit se në vitin 2015 për shkak të të ftohtit në pranverë dhe valëve të nxe...
Konflikti me PKK: Bomba në Cizre vret 11 policë
  Një makinë bombë ka shpërthyer në selinë e Policisë në Cizre, jug-lindje e Turqisë, duke vrarë 11 policë dhe plagosur 78. Shpërthimi ...
Një gjykatës urdhëron që të kontrollohen email-et e reja të Clinton
  Sipas Reuters/ Një gjykatës në Shtetet e Bashkuara urdhër oi Departamentin e Shtetit, të Enjten, që nga data 13 shtator të lirojnë email-...
Assange: WikiLeaks do të publikojë të dhëna “të rëndësishme” mbi fushatën e Hillary
  Themeluesi  dhe kryeredaktor i WikiLeaks, Julian Assange tha të Mërkurën se ka planifikuat të përhapë informacione “të rëndësishme” që l...
Tërmeti në Itali: 267 të vdekur, 400 të plagosur; shpallet gjendje e jashtëzakonshme
  (Updated) Sot në mëngjes, e Mërkurë, në qendër të Italisë ka rënë një tërmet i fuqishëm. Sipas Reuters janë shembur shumë ndërtesa dh...
Pogradecin po e mbyt pluhuri dhe pandriçimi
  L. Skiroi/   I shikoni këto foto?! Nuk është mjegull, as re, as tym ky “digjet” liqeni. A nuk duket si një kometë me bisht mb...
Trishtimi i Europës na çon në ferr?!
Frrok Çupi/ Sot  do të mblidheshin tre liderët kryesorë të Europës: Merkel, Holande dhe Renzi.  “Tre liderët kryesorë”, e thashë për politesë, se n...
Lojrat Rio 2016 mbyllen me flamurin Olimpik që niset drejt Tokios.
Një ceremoni plot ngjyra, që zgjati afërisht tre orë, e celebruar nga arti Brazilian, u mbajt në Marakanën e lagur. Mes të gjithave binin në sy...
Njeriu bombë në dasmën e Turqisë ‘ishte fëmijë i moshës 12 deri 14 vjeç’
Një bombë vetvrasëse që vrau 51 persona në Turqi, qyteti i Giziantep. Mbahej nga një fëmijë 12 deri 14 vjeç, tha Presidenti i Turqisë, Recep Tayyi...
Faqja 469 prej 474« E para...102030...467468469470471...E fundit »