2 Kongresmenë Liberal Demokrat arrestohen për planin e një komploti për vrasjen e Trump. VIDEO
"24 AmericaNews" e nis lajmin kështu: Duhen më shumë prova se liberalizmi është një sëmundje? Dy përfaqësues të Shteteve të Bashkuara sapo janë ar...
Sot, dita e shtatë e protestës popullore “për zgjedhje të lira” në Tiranë
Sot jemi në ditën e shtatë të protestës popullore në Tiranë. Protesta nisi me pjesëmarrje shumë të gjerë nga mbarë vendi, ditën e shtunë, datë 18 ...
Shiko çfarë prodhon kriza! Ish kryeministri Majko mban përgjegjësi të lartë pse i biri ngriti dy gishta
    (FOTO: Momenti kur Gjergji, djali i deputetit Pandeli Majko, deputet, ish- kryeministër)/ Sikur të mos reagonte Pandeli Maj...
Një lajm që nuk ka vlerë për protestën në Tiranë.
Veritas.com.al/ Nga selia e punimeve plenare të Kuvendit të Shqipërisë ka ardhur një lajm se kryeministri Rama ka pranuar që “të bëhet votimi e...
OSBE “në protestë” për zgjedhje të lira: Hej! Shikoni, qarkullojnë 2 miliardë euro të pista për të blerë zgjedhjet!- thotë Ambasadori.
(FOTO: Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernt Borcardt)/ Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, në nj intervistë televizive është shprehur m...
Seanca e parë pas protestës: Kuvendi duket i rënë!
Laert Skiro/ Veritas. Sot është e enjte e seancës plenare në Kuvend. E enjtja e parë pas të shtunës së protestës popullore për “zgjedhje të lir...
Zbulohet dokumenti / Soros: ‘Knut Fleckenstein është i besuari ynë’
(FOTO: Knut Fleckenstein dhe George Soros)/ Nga Hashtag.al/ Paraditen e së mërkurës, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut...
Basha, që nga protesta, përsërit motivin: Asgjë nuk do të jetë si më parë.
  Para tre ditësh, kryeatri i Opozitës, Lulzim Basha, ka artikuluar frazën që përbën trendin e kohës pas Brexit dhe fitores së Trump, se g...
Marshim për Drejtësi! Grevistët e grevës së urisë në Zharrës nisen më këmbë drejt Tiranës
  40 banorë të fshatit Zharrës që ndodhen prej ditësh në grevë urie kundër kompanisë Bankers Petrolium, janë nisur në këmbë nga Fieri për ...
Darka Rama- Meta , në fakt është një takim i tensionuar
(FOTO: Selia e qeverisë ku po zhillohet darka)/ Takimi mes aleatëve po zhvillohet pranë çadrës së protestuesve, mes Kuvendit dhe Qeverisë. Ësht...
Faqja 470 prej 516« E para...102030...468469470471472...480490500...E fundit »