Qeveria kundër protestës, Opozita – as këndej as andej, pret shoqërinë civile
Nga L. Skiro Nesër do të zhvillohet një protestë popullore kundër ligjit të qeverisë për importimin e plehrave nga jashtë vendit, që të riciklo...
Një prishës feste në duelin Trump-Clinton
Nga Michel COLOMÈS/   Kë kanë përballë kandidatët më apopullorë të historisë së Shteteve të Bashkuara? Gary Johnson, kandidati i partis...
Pikturat e vjedhura të Van Gogh gjenden në Itali
  Policia Italiane ka zbuluar dy piktura famoze të Van Gogh-ut të vjedhura në muzeun e Amsterdamit në vitin 2002, sipas zyrtarëve. Muze...
Prodhimi i gazit në Shah Deniz fillon në vitin 2018; pastaj TAP/ Tv TRT
  Kanali televiziv Turk, TNT, ka transmetuar një kalendar të punimeve për gazsjellësit në proces, duke ardhur deri te TAP (Trans Adriatik ...
Senati hodhi poshtë vendosmërisht veton e Obamës mbi 11 Shtatorin dhe Arabinë Saudite
Senati i Shteteve të Bashkuara, të Mërkurën, në mënyrë të pakundërshtueshme hoshi poshtë veton e presidentit Barack Obama mbi ligjin që i lejon të...
Debati presidencial 2016: Çfarë nuk thanë Trump dhe Clinton
  Hillary Clinton dhe Donald Trump prekën shumë çështje gjatë debatit të parë televiziv Por kishte disa gjëra që nuk u përmendën ...
Pse ambasadori Lu ndodhet në zyrën e Ramës, sot e Dielë, në ora 8 të mbrëmjes?
Nga Laert Skiro/ Pas rënies së regjimit të diktaturës komuniste, kur nuk njohej privacia, u deshën shumë vite që njerëzit të kuptonin se nuk mu...
OKB i frikësohet fazës së tretë të krizës globale financiare
      (London Telegraph) Faza e tretë e depresionit të egër akoma nuk ka ardhur. Në qoftëse bashkimi i ekonomistëve në ...
Rihanna i shkruan François Hollande. Bota e artit kërkon reagim
  Nga Lucile Quillet/   Letrës së saj nuk i ktheu kush përgjigje, ndaj interpretuesja e këngës së famshme Work i shkruan kreut ...
Sulmohet Yahoo. Vidhen 500 milionë përdorues
Yahoo tha se hackersat kanë vjedhur informacionin nga 500 milione perdorues në vitin 2014, vit që duket se ka qenë viti më iu buyjshëm në histori ...
Faqja 506 prej 516« E para...102030...504505506507508...E fundit »