Melania Trump: Gratë që akuzojnë Trump, po gënjejnë
  Melania Trump ka insistuar se burri i saj është një "gentleman" dhe se gratë që po e akuzojnë i ka ngacmuar seksualisht, po gënjejnë. ...
Të mos besosh më as te Republika?! Gardiani i Republikës është grabitësi i parë
/Veritas.com.al/   Zhurma mediatike e  kohëve të  fundit se po grabiten karburantet në kryeqytet, rezultoi me një punonjës të Gardës Ko...
Austria vendos që ta shembë shtëpinë e Hitlerit
  Shtëpia ku ka lindur Adolf Hitler në Austri është vendosur më në fund që të shembet me qëllim që të mos kthehet në një pikë përqëndrimi ...
Shteti shqiptar nuk është “pater” i Kosovës
Nga L. Skiroi/ Ka disa ditë, që nga nisja e vizitës së kryeministrit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, që janë ngjallur diskutime, debate d...
Prokurori Motto kundër drogës nga Shqipëria; po a është kjo edhe moto e Italisë?!*
  Reportazh i RAI/ ( Përderisa trafikantët nga Shqipëria e kanë bazën në bashkëpunimin me italianët; përderisa e dërguara e misionit it...
8 lëkundje tërmeti në Gjirokastër, banorët po hezitojnë të hyjnë në shtëpi
Nga njoftimet qe vijnë nga Gjirokastra, që u godit nga tërmeti i thuajse gjithë natës, sot në mëngjes banorët po hezitojnë hyjnë nëpr shtëpitë e t...
I dushuar për vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, i shpallur në kërkim, “kapet” mes deputetëve.
Nga: Veritas.com.al Nuk ka rëndësi se në cilin krah politik ndodhen këta deputetë që kanë rrethuar Edurim Teqjan, i shpallur në kërkim për vras...
Katër burra rekrutonin gra për punë skllavëruese në fushën e drogës, arrestohen në Krujë
Katër burra janë arrestuar sot nga Policia e Krujës. Dy prej tyre kanë të njëjtin emër: Elton, por njëri me mbiemër Babasi, tjetri Baroka. Të dy n...
Tailandë: Një vit zi kombëtare për Mbretin që e donin dhe i donte
  Mijëra qytetarë të Tailandës, në zi të thellë, janë vënë në radhë në rrugët e Bangkokut, duke shpresuar secili se do të mund ta shikojë ...
Një avion droge kapet tek fluturon mbi Lalëz; Policia shikon turbullt
  Më në fund nga Policia e Shtetit u pranua se mbi Lalëz në Durrës ka fluturuar një avion i vogël si avionët që kohët e fundit janë furniz...
Faqja 536 prej 550« E para...102030...534535536537538...550...E fundit »