PD nxiton pas krijimit të Bindjes Demokratike; mbledhje me aleatët nesër që pa gdhirë.
Pasi ka mësuar se po krijohet Bindja Demokratike, një parti kundër establishmentit dhe pro- demokracisë, PD ka lëshaur alarmin: Nesër që në mëngje...
Instituti Shtetëror për Krimet shpall 265 ‘ kriminelë lufte’, mes të cilëve edhe Sali Protopapa.
Janë 265 emra në listën e “personave përgjegjës për krimet e Luftës”, publikuar në librin “Krimet e komunistëve”, të studiuesit Çelo Hoxha, botim ...
30 qershori, zgjedhjet: deri sot 43 parti, 9 të opozitës
Deri më sot janë regjsitruar për zgjedhjet e qershorit 343 subjekte politike, mes tëcilave 9 parti opozitare. 35 janë regjistruar në KQZ ndërsa 8 ...
Komediani Zelensky fiton si president i Ukrainës.
Komediani Ukrainas Volodymyr Zelensky ka fituar nnjë shumicë votash në zgjedhjet presidenciale të vendit, sipas sondazheve të para. Sondazhet i...
Media gjermane: Situata politike në Shqipëri, në favor të lëvizjes së re.
Nga: Deutsche Welle/ Parlamenti i Shqipërisë ka 2 grupe të reja parlamentare. “Grupi Parlamentar Demokratik” duket se parashikon shndërrimin në...
Raporti i Mueller-it nxiti rritjen e 1 milion $ në mbledhjen e fondeve për fushatënTrump 2020.
  Fushata e rizgjedhjes së Presidentit Donald Trump në vitin 2020 u rrit me më shumë se 1 milion dollarë pasi raporti i Mueller-it u publi...
Adele konfirmon ndarjen nga i shoqi, Simon Konecki
Kantautorja britanike Adele është ndarë nga bankieri i Investimeve Simon Konecki, bashkëshorti i saj prej dy vjetësh. "Adele dhe partneri i saj...
‘Një milionë’ bënë zhurmë për ‘vizat, por vetëm pesë vetë protestojnë para ambasadës së Holandës
Ndoshta një  milionë njerëz kanë ‘çarë’ rrjetet sociale në ‘protestë’ kundër Holandës që ‘vuri vizat’ për shqiptarët; por vetëm shtatë a tetë vetë...
E dini se mes 100 zyrtarëve të shtetit, 4 prej tyre kanë qenë sipunë të Sigurimit?!
Nga Alket Aliu, AFP.al/ Rreth 4% e zyrtarëve aktualë në institucionet tona shtetërore  figurojnë të kenë bashkëpunuar me ish-Sigurimin e Shteti...
Carlson: Raporti i Mueller-it ‘Gjëja më poshtëruese’ që i ndodh korpusit të shtypit të Shtëpisë së Bardhë në historinë e SHBA.
Të enjten në "Tucker Carlson Tonight" të Fox News Channel, drejtuesi Tucker Carlson ka dënuar korpusin e shtypit të Uashington D.C, për trajtimin ...
Faqja 20 prej 646« E para...10...1819202122...304050...E fundit »