Rihapen dosjet e vitit 1997/ “Masakra e Urës Vajgurore”, nis procesi në Gjykatën e Posaçme.
(FOTO: Nga Ura Vajgurore, 1997) Fran Marashi, i dënuar në mungesë me burgim të përjetshëm për vrasjen e 4 punonjësve të policisë dhe plagosjen ...
Zgjidhet qeveria e re e Malit të Zi. Abazoviç i dorëzon detyrën kryeministrit të ri, Milojko Spajiç
Është votuar  në orët e para të mëngjesit të sotëm qeveria e re e Malit të Zi e kryesuar nga Milojko Spajiç. Qeveria e tij ka marrë 46 vota pro, 1...
Na u rrit Gazi, na u bë Sali
Nga Ardit Rada Opozita ka rikthyer në Kuvend skenat e disa viteve më parë, kur Edi Paloka shkulte monitorin nga muri dhe kërcënonte se do t’ua hidh...
Bie qeveria e Serbisë, i kërkon Vuçiçit të shpërndajë parlamentin
Qeveria e Serbisë i dërgoi Presidentit të Republikës propozimin për shpërndarjen e Kuvendit Kombëtar dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja parlamenta...
23 deputetët e përjashtuar sot bëjnë thirrje të kthehen ‘në parlament me çdo kusht’. Paralajmërohet e tensionuar.
Me një situatë të tensionuar mes opozitës dhe mazhorancës ditën e sotme do të zhvillohet seanca e radhës plenare. Seanca do të mbahet në orën 1...
“Daily Mail”shkruan për vendin tonë: Riviera shqiptare, sekreti më i bukur i pushimeve në Evropë
Unë jam Gilbert Ott, një ekspert udhëtimesh dhe më poshtë vijojnë disa nga arsyet pse Riviera Shqiptare është destinacioni sekret më i bukur i pus...
Moti sot me temperatura deri në 26 gradë, por po vjen nëntori më i freskkët.
Meteorologia, Lajda Porja njofton se dita e sotme ka nisur me kushte të qëndrueshme atmosferike, dhe parashikohet që temperaturat të jenë 25-26 gr...
Konflikt për kishën e Gjergj Kastriotit në Kepin e Rodonit, arrestohet ish-deputeti Mark Frroku
Policia e Durrësit ka vënë në pranga 8 persona, mes të cilëve dhe ish-deputetin Mark Frroku në lidhje me përplasjen e dhunshme që ndodhi një ditë ...
Izraeli vret kreun e operacioneve ajrore të Hamasit; Organizoi sulmin e 7 tetorit
Ushtria izraelite  ka vrarë njeriun që dyshohet se komandonte luftëtarët e Hamasit, të cilët dyshohet se ishte përgjegjës për sulmet me dronë në p...
Masakra me 18 të vrarë në Maine, autori gjendet i vdekur.
Autori i dyshuar i sulmeve që vrau 18 persona dhe plagosi 13 të tjerë në qytetin e vogël Lewiston në shtetin e Maine, Robert Card, u gjet i vdekur...