Nikolas Gejxh vjen në Himarë,… për protestat?
  Nikolla Gejxh, aktivisti i njohur i çështjeve të Vorio Epirit ka zbarkuar këtë fundjavë në Himarë për ti dhënë një shtytje banorëve të z...
Michel Phelps, i pari në 2000 vjet
Michael Phelps ka thyer rekordin 2000 vjeçar të Lojërave Olimpike duke surprizuar 12 titujt individual të fituar nga Leonidas I Rodos. Kush ishte ...
Rusia dërgon në Krime raketë të re kundër- ajrore.
  Ushtria Ruse ka njoftuar se ka dërguar një raketë të re të mbrojtjes ajrore drejt Krimesë, në një lëvizje të planifikuar para tensioneve...
Mbrëmë natën u kapën në Itali 5 skafistë shqiptarë dhe një gomone me marijuanë
  Sot, Policia e Italisë njoftoi se mbrëmë gjatë natës ka arrestuar 5 skafistë shqiptarë e ka sekuestruar gomonen e tyre me 2 tonë marijua...
Bernd Borchardt, ambasador i ri i OSBE në Tiranë
  Ambasadori i deritanishëm i OSBE, Florian Rauning, largohet nga misioni i tij në Shqipëri për arsye të përfundimit të afatit kohor. Ai i...
Republikanët, letër ku kërkojnë të ndërpriten fondet për Tramp
  Mbi 70 Republikan kanë firmosur një letër drejtuar Komitetit Kombëtar të Partisë ku i kërkojnë “të ndalohet çdo ndihmë në fushatën e Donald ...
Turqia kërkon 32 diplomatët e arratisur pas grushtit të shtetit
  By Humeyra Pamuk , Reuters   Turqia ka kërkuar ekstradimin e 32 diplomatëve të saj të cilët nuk u kthyen në Turqi me gjithë k...
Në Kukës po protestohet kundër taksës në Rrugën e Kombit
Qindra banorë të rrethinave të Kukësit kanë protestuar sot me pankarta në duar në Rrugën e Kombit duke kërkuar nga qeveria anullimin e taksës për ...
Fasada e “Qemal Stafës” u shemb mbrëmë, një monument kulture më pak
  Mbrëmë natën u shemb edhe fasada e stadiumit “Qemal Stafa” në Tiranë. Ra edhe basorelievi tipik i kompleksit rreth Universitetit të Tira...
E marrin në shtëpi si çoban dhe e vrasin një ditë
Askush nuk mund ta mendonte dje mbasdite, e Mërkurrë, se viktima që u gjet dje në Vlorë, i vrarë me një plumb në kokë, mund të ishte vrarë nga “pr...
Faqja 549 prej 566« E para...102030...547548549550551...560...E fundit »