Mbreti i Tailandës, Bhumibol Adulyadej, më jetëgjati në fron, vdiq 88 vjeç
  Mbreti Tailandës, King Bhumibol Adulyadej, monarku më jetëgjatë në pushtet i botës, vdiq pas 70 vjetësh në fron, deklaroi Pallati Mbretë...
Dy miq të Shullazit burgosen teksa vizitonin mikun e tyre në burg
    Mësohet se dy të rinjtë Endrit Qyqja dhe Endrit Zela janë vënë në pranga kur kanë shkuar, sot në mëngjes, për të takuar Shulla...
Ditën që vdes Dario Fo, këtu përsëritet drama e tij “Vdekja aksidentale e Anarkistit”
  Frrok Çupi/ Autor i dramës së shkruar është Dario Fo. Ndërsa në dramën e realitetit tonë, autor është shteti. Këtë tha edhe artisti i mad...
Vuçiç ironizon Ramën në Beograd. “ Ky i di” të gjitha, ka thënë… Dhe një ironi nga Veritas
  Para pak kohe, dy kryeministrat, Rama dhe Vucic janë ulur në panelin e “Forumit për Siguri në Beograd. Vucic foli për akuzat që i bëh...
Merru me kanabis, Edi. Mos e bo çorap punën, ti nuk ke lidhje me Kosovën
Gazetari Berat Buzhala, anëtar i Kuvendit të Kosovës dhe bashkëthemelues i gazetave “Koha ditore” dhe “Express” në Kosovë,  ka reaguar për vizitën...
Céline Dion viktimë e një mashtrimi
Një foto e Céline Dion, Barbie me shëmbëlltyrën e saj në dorë, ka qarkulluar në rrjetet sociale në 6 tetor. Po, por… Magia 2000, një shoqëri it...
Të paktën Presidenti i ardhshëm- një sy mbi Shqipërinë e drogës, ka rrezik!
Amerikani Bill Cowan, bashkëpunëtor i Fox News,  me gradën ushtarake Kolonel Leitnant, zëdhënës shumë i njohur i publikut mbi çështjet e Sigurisë ...
Ricikluesit e mbetjeve, “anti- miting” në zyrën e Presidentit.
Disa përfaqësues të Industrisë së Riciklimit të mbetjeve kanë hyrë sot në zyrën e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani për të kërkuar që Presi...
Gjykata liron Elvis Roshin; Reforma e Drejtësisë pëson fiasko
Në momentet kur qytetarët kanë më shumë shpresë për “reformën në drejtësi” ku Amerika do të ketë rol, pikërisht tani një nga të piketuarit e Ambas...
Djali jashtë- martese i Bill Clinton shpërndan një vide për “bababë dhe njerkën”
-Hillary, të lutem mos e moho se unë ekzistoj”- NEW YORK – Danney Williams, 30 vjeç, po përpiqet që në vitin 1999 për të arritur që të njihet s...
Faqja 549 prej 594« E para...102030...547548549550551...560570580...E fundit »