Dutetre po i afrohet Kinës. Ç’përgjigje mund të ketë Obama ?
    Nga L. Skiro/ Veritas Çfarë do të bëjë tani administrata e Omabës- pyesin dy opinionistë të Reuters, Yeganeh Torbati dheDav...
Dutetre po i afrohet Kinës. Ç’përgjigje mund të ketë Obama ?
  Nga l. Skiro/ Veritas Çfarë do të bëjë tani administrata e Omabës- pyesin dy opinionistë të Reuters, Yeganeh Torbati dheDavid Brunnstrom. Pyetja lidhet me raportet Obama- Dutetre, pre...
1842 vetë në vit vdesin në Shqipëri për shkak të ndotjes së ajrit
  Sipas raportit të vitit 2016 të Organizatës Botërore të Shëndetësisë , 92% e popullsisë botërore jetojnë në zona ku niveli vjetor i ndot...
Bota rrotullohet rreth 8 Nëntorit
Frrok Çupi/ 8 Nëntori është Amerika. Atë ditë votohet për presidentin tjetër; atë ditë mund të themi se ndryshon bota. Po them për presidentin ...
Zgjedhjet SHBA 2016: Audienca e Debatit të Tretë më e ulët se e të Dytit.
  Audienca televizive në debatin final të zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, mes Demokrates Hillary Clinton dhe Republikanit Donald Trum...
Ç’të bëjmë me fëmijët, në shkollë i pret kanabisi?!…
Nga: Veritas.com.al/ Dilema ka kohë që ka nisur. Edhe prindërit më skeptikë ndaj kultivimit të bimëve narkotike anë e mbanë vendit, nuk mund të...
Gjermania iu ofron vendeve nga erdhën refugjatët që t’i paguajë, me kusht që t’i kthejnë refugjatët e tyre.
Gjermania po ofron pagesa për vendet e Lindjes së Mesme dhe të Afrikës së Veriut për të marrë pas emigrantët që kanë vendet e tyre për shkak të rr...
Presidenti Holande kryen “vetëvrasje politike”.
  Në një intervistë që dha për gazetën “Le Monde”, presidneti Holande kreu “vetëvrasje politike”, shkruan gazetari i BBC, Hugh Schofield. ...
Zgjedhjet në Amerikë: Kush e fitoi Debatin Presidencial?
Nga Veritas.com.al/ Asnjë nga mediat, qoftë ato të shumtat që përkrahin Hillary Clinton, as ato në minorancë që qëndrojnë pranë Donald Trump, n...
Sonte ora 21.00 në Amerikë, dhe nesër sipas orës sonë në 03.00, Clinton dhe Trump përballen në debatin final
  Hillary Clinton dhe Donald Trump do të ngjiten në skenë në Las Vegas, pak orë më vonë, për debatin final në garën, që bëhet përditë më e...
Faqja 623 prej 672« E para...102030...621622623624625...630640650...E fundit »