Goditja e parë politike mbi shitësit e drogës te fëmijët. Basha që nga ‘Çadra’
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar shpërndarësit e kanabis sativës në vend, se në Republikën e Re do të ketë dënime shum...
Thomas Jefferson: Roli i Qeverisë është mbrojtja e të drejtave të dhëna nga Zoti.
Duke deklaruar pavarësinë nga pushteti tiranik i King George III, Thomas Jefferson shkroi se njerëzit kanë lindur me dhuratat e Zotit, me ‘të drej...
Përsëri lëvizje të mëdha në kupolën e Policisë në Tiranë
Është hera e dytë brenda pak ditësh që kryhen lëvizje ‘tronditëse’ në kupolën e Policisë së Shtetit; kësaj here në komisariatet dhe në Drejtorinë ...
Kishte vrarë gruan e parë; të dytën e vrau sot në mëngjes.
(FOTO: Pamje e fshatit Grudë)/ Fillimisht Beqir Gjilaj nga fshati Grudë i Shkodrës tha se gruaja e tij ‘ka vrarë veten’. Ngjarja e rëndë ndodhi...
Basha shpall luftën ‘totale’ dhe ‘paqësore’ për votën e lirë
Ofertën e Ramës për t’u futur në zgjedhjet e 18 qershorit, Lulzim Basha e quan lëmoshë, që PD nuk do ta pranojë. Pas mbledhjes së kryesisë dhe gru...
Skena e Sportit/ Në ndeshjen e futbollit Genoa- Inter: “Faleminderit Edi Rama/ që na solle marijuana”.
Shqiptarët rezidentë në Itali, gjatë ndeshjes Genoa- Inter reaguan mbi shqetësimin e kontinentit nga droga e prodhuar ne Shqipëri. Ata shpalosën n...
Doktor*, po ju tregoj mbi rokadën në Polici, kanë sjellë në krye narko-shefa
  "I nderuar z. Berisha, Une qe po ju shkruaj jam nje punonjes ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit, ju lutem mos nxirrn...
BE duhet të lëvizë Vlahudinin, dje. (Dmeth., sot është vonë, edhe nesër tragjikisht vonë- shën. i Veritas)
Nga: Kassandra Gazeta New Europë, që vet-konsiderohet një "insider legjendar, zbuluese e realitetit më të thellë e më të errët të qeverisjes dh...
Zgjedhjet do të jenë (po të jenë) politike, por jo të ligjshme
  Nga: Ylli Manjani* Vendi tashmë në kuptimin e polarizimit politik po shkon drejt përplasjes dhe kjo është një gjë e pa dëshiruar dhe ësht...
Kryeministri Rama deklaron se po nis fushatën zgjedhore ‘pa opozitën
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se nesër Partia Socialiste do të nisë fushatën elektorale për zgjedhjet e 18 qershorit, nëse në këto orë të...
Faqja 688 prej 911« E para...102030...686687688689690...700710720...E fundit »