SOT, SI 20 SHKURT ‘91
  Frrok Çupi/ Sot është 7 Maj, 26 vjet pas 20 shkurtit kur në Tiranë u shemb monumenti i diktatorit Hoxha. Atë ditë kur u rrëzua ajo mas...
Greqia shton edhe një kusht për negociatat Shqipëri-BE, përveç Reformës në Drejtësi, drogës dhe krimit…
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, ka gjetur rastin që të flasë për publikun ditën e Diel, kur zërat politik i lënë vendin një heshtjeje...
Presidenti gjerman mbërrin në Izrael që të zbusë gjakrat që trazoi ministri Gabriel
Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier mbërriti sot për vizitë treditëshe në Izrael, e cila zhvillohet disa ditë pas mosmarrëveshjes mes mini...
Ku del tym ka një krim… Kryetarit të PS Lezhë i digjet makina, pas saj zbulohet krimi.
Makina e kryetarit të PS-së në Kolsh të Lezhës, Andi Marku është gjetur e djegur mëngjesin e sotëm pranë prefekturës së Lezhës. Ndërsa policia ...
Boskieri i Vllaznisë, disa herë kampion, qëllohet me armë zjarri
Boksieri i ekipit të Vllaznisë Nelson Hysa, është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Shkodrës. Zoti Hysa ka mbetur i plagosur dhe është dërgua...
E dhimbshme: Zetori i merr jetën 10 vjeçarit në Lezhë
Një 10 vjeçar ka humbur jetën në Lezhë për shkak të përmbysjes së  Zetorit ku po luanin tre fëmijë, kushërinj mes tyre. Dy fëmijë të tjerë të mosh...
Zgjedhjet Franceze: Emmanuel Macron, ditën e fundit ankohet për sulme ‘masive’ nga hakerat
(FOTO: Macron, fushata ka përfunduar drejt votimit të të Dielës)/ Fushata elektorale e kandidatit Emmanuel Macron thotë se është synuar nga një...
SHBA: 211,000 vende pune krijohen në Prill; papunësia ra në 4.4%
Makina e krijimit të vendeve të punës është rindezur në Prill, pas një Marsi të dëshpëruar. Listë-pagesat janë rritur me 211,000 vende pune në mua...
Zgjedhjet Franceze: Macron dhe Le Pen paketojnë fushatën e tensionuar. Pritet e Diela.
Të dy kandidatët, duke shpresuar secili se do të jetë president i ardhshëm i Francës, po bëjnë sulmet finale për votat në ditët e fundit të fushat...
Dita e Dëshmorëve, homazhe në nder të të rënëve për atdheun.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, Kryeministri, Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta zhvilluan  sot para dite homazhe në Varrezat e D...
Faqja 689 prej 911« E para...102030...687688689690691...700710720...E fundit »