Fasada e “Qemal Stafës” u shemb mbrëmë, një monument kulture më pak
  Mbrëmë natën u shemb edhe fasada e stadiumit “Qemal Stafa” në Tiranë. Ra edhe basorelievi tipik i kompleksit rreth Universitetit të Tira...
E marrin në shtëpi si çoban dhe e vrasin një ditë
Askush nuk mund ta mendonte dje mbasdite, e Mërkurrë, se viktima që u gjet dje në Vlorë, i vrarë me një plumb në kokë, mund të ishte vrarë nga “pr...
Policia thotë se sot “parandaloi vrasjen” e tre vëllezërve
Policia e Shtetit ka lëshuar një njoftim se “ka parandaluar një vrasje” sot në mëngjes rreth orës 07.30, në Tiranë. Vrasja, vërtet nuk ka ndodh...
Një grua fantaziste në derën e burgut
Ishte dëgjuar se në burgjet e vendit familjarë e të afërm të të burgosurve, fusin telefona celular, deri edhe lëndë narkotike.  Guximi i disa fami...
Një banesë në Ishull- Lezhë u grabit sot me dhunë
Që në mëngjes herët sot ka ndodhur grabitja e një banese me dhunë në Ishull- Lezhë. Sipas  burimeve nga Policia ngjarja ndodhi rreth orës 01:20. B...
Presidenti turk, Erdogan, në St Petersburg për të ‘rivendosur’ lidhjet me Rusinë
  Presidenti i Turqisë,  Rexhep Tayyip Erdogan ka arritur në St Petersburg me shpresën se do të “rivendosë”  lidhjet me Rusinë në bisedime...
Autoambulanca në vilën ku po pushon Rama në Dhërmi. Çfarë po ndodh me kryeministrin?
Në vilën qeveritare në Dhërmi ku po pushon kryeministri Edi Rama këto dy orë është parë hyrja dhe dalja e nje autoambulance. Burime të pakonfirmua...
Presidenti Nishani shpreh ngushëllimet për viktimat e përmbytjeve në Maqedoni
Presidenti i Republikës se Shqiperise, Bujar Nishani me anë të një mesazhi dërguar Presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov, shpreh ngushëllimet pë...
Majlinda Kelmendi, në fokus të mediave të huaja
“Është historike për Kosovën! Majlinda Kelmendi fiton medaljen e parë olimpike, dhe është e artë!”, shkruan në faqen e ‘BBC’ në ‘Twitter’ Majli...
Kapen në Shkodër 17 refugjatë sirian, shpëtojnë 2 trafikantët
Policia Kufitare në Muriqan, Shkodër, kapi 14 refugjatë sirianë. 7 meshkuj e 7 femra, ndër ta 5 të mitur, u kapën në vendin e quajtur Shtuf, në af...
Faqja 690 prej 706« E para...102030...688689690691692...700...E fundit »