Covid19: Sot 5 raste të reja, shkon në 969 numri i të prekurve në vend
Ka shkuar në 969 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 5 raste te reja. Rastet e reja jane konfirmuar konkretisht ne...
Kuvend: ‘Vallë si Monika do t’i hajë veshin Ramës? Vetëm në krevat, se ai është i gjatë’/ Ralf Gjoni
Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Ralf Gjoni ka folur në mbeshtetje të plotë të deputetes Rudina Hajdari që thërriti me forcë për ndryshim të s...
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, takohet me këshilltarët e Metës, por jo me Metën. Meta në aktin e fundit për të mos njohur Reformën në Drejtësi.
KOMENT -Presidenti Meta sot beri perpjekjen e fundit per te krijuar trazira ne vend, per te mbajtur anen e opozites dhe te protestave, per ...
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në protestë/ Rama pret në zyrë Yuri Kim, Sorekën dhe ambasadorin gjerman
Teksa në sheshin pranë ministrisë së Brendshme po zhvillohet protesta e radhës nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, pak më tej në zyrën e Ramë...
“Teatri, teatri”… por si e shiti Berisha “Hotel Dajtin”, që është i shpallur Monument Kulture
Nga Ardit Rada Tashmë nuk ka asnjë dyshim se çështja rindërtimit të Teatrit Kombëtar me dimensione të tjera është kthyer në një çështje politik...
Amerika po pret përgjigje, ajo mund të vonohet, por nuk mund të mos jepet
Nga: Astrit Patozi Sado të bëjnë sikur janë të zënë me punë të tjera më të rëndësishme, udhëheqësit tanë të mëdhenj politikë nuk e shmangin dot d...
Pse përsëritet Durrësi si vatër e virusit?
-Nga 15 rastet e reja, 13 në fasonerinë e këtij qyteti- Durrësi vijon të jetë vatra kryesore e virusit Covid-19. Nga 15 rastet e reja gjatë 24 orëv...
Ministri Lleshaj: Sot u arrestuan 2 policë, ja pse akuzohen
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se Policia e Shtetit, SHÇBA dhe Prokuroria finalizuan sot një operacion të rëndësishëm, në sajë të të c...
Një prokurore dhe djali i saj, të përfshirë në grupin kriminal të Kukësit.
Në një pjesë të dosjes për grupin kriminal në Kukës, që kultivonte kanabis, zbardhen edhe përgjimet e grupit kriminal, ku zbulohet se janë të përf...
Operacioni kundër drogës kodohet ‘Shënmëria’, por shtrihet nga Kukësi në Gjirokastër.
Finalizohet operacioni policor i koduar “Shënmëri 2020”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. ...
Faqja 7 prej 877« E para...56789...203040...E fundit »