Të përjashtuarit e PD futen në grup, Berisha mbetet jashtë!
  Edhe pse kanë kaluar gati një javë që kur Gazment Bardhi njoftoi Kuvendin se të përjashtuarit nga grupi parlamentar i PD ishin ‘falur’ dhe duhet të rikthehen në faqen zyrtare të Kuvendit...
Analiza e DW: Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, pikë kthese në konflikt!
  Thirrje ndërkombëtare për përmbajtje maksimale, sepse sulmi i Iranit ndaj Izraelit konsiderohet prej ekspertëve si pikë kthese në konfli...
Meta, luftë frontale Monikës/ Konventa, kreu i PL-së: Partia nuk mund të ketë 2 shoferë
  Fjala më e lakuar nga Ilir Meta këto kohë është shpërthimi. Dhe kjo duket se prek së pari partinë që ai drejton. Ka kohë që marrëdhëniet...
Izraeli i paprekshëm/ Sotiri: Irani pretendon që të mbajë hegjemoninë në Lindjen e Mesme
Ekspertja e çështjeve ndërkombëtare, Juxhina Sotiri thotë se është herë e parë që nga viti 1988, që Irani del hapur në një konflikt me Izraelin. ...
Yanis Varoufakis, ish ministër grek, ndalohet të hyjë në Gjermani, shkak fjalimi për Gazën
Autoritetet gjermane kanë ndaluar ish ministrin grek të Financave në qeverinë Tsipras në vitin 2015, Yanis Varoufakis, të hyjë në Gjermani, për sh...
Media amerikane: Vizitoni Sarandën, perlën e fshehur të Shqipërisë
Saranda, një qytet bregdetar në Shqipëri do të bëhet një nga pikat më të nxehta turistike të Evropës këtë verë, shkruan Megi Canco në revistën ame...
Australi: Autori i vrasjes me thikë dhe 5 persona të tjerë, kanë vdekur. Një foshnje mes tyre.
Të paktën gjashtë persona kanë vdekur pas një sulmi me thikë në Australi të shtunën pasdite, duke përfshirë të dyshuarin që u qëllua për vdekje ng...
Hezbollahu nis raketa dhe dronë drejt Izraelit, ndërsa SHBA paralajmëron Iranin…
Presidenti amerikan Joe Biden bëri një paralajmërim të prerë ndaj Iranit të premten, ndërsa bota po përgatitej që Irani të kundërpërgjigjej për su...
Sulmi me thikë në Australi/ Rritet numri i viktimave, mes të plagosurve edhe nje foshnje
Detaje të reja kanë në dritë nga sulmi në një qendër tregtare në Sindej. Pesë persona u qëlluan për vdekje me thikë, ndërsa policia ka vrarë agres...
“Po vlerësojmë shtimin e hetuesve të BKH-së”, Dumani zbardh rekomandimet e BE për SPAK
Në mbledhjen e Këshillit të Integrimit ka qenë i pranishëm edhe kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Altin ...