Salvini i Italisë kërkon aleancë me Administratën e Trump
(FOTO: Donald Trump dhe Matteo Salvini)/  Lideri i  “Liga Nord” të Italisë, Matteo Salvini, tha se ai ka ndërmend që t’i mposhtë partitë e tjer...
Evropa e moshuar ka nevojë për lëvizje migratore, thotë Mogherini e BE.
(FOTO: Frederica Mogherini)/ Me një popullsi në plakje, Evropa ka nevojë për emigrim dhe e vetmja rrugë për të zgjidhur krizën e migrimit është...
Nxirren nga miniera e Bulqizës trupat e pajetë të minatorëve kinezë
Pesë ditë pas shpërthimit që bllokoi 3 minatorë kinezë nën tokë, janë arritur të gjenden trupat e tyre të pajetë. Ata u nxorën sot nga niveli i 21...
Twitter publikon rënie në raportet e fitimeve tremujore
Twitter ka publikuar ditën e enjte një raport që tregon rënie në fitimet e tremujorit të katërt të kompanisë. CNBC raporton se kompania mediat...
Rusia: Lëvizjet e NATO-s në Evropën Lindore- një Kërcënim
Rusia e shikon vendosjen e trupave dhe forcave ushtarake të NATO-s  në shtetet Balltike, Poloni dhe Gjermani si një kërcënim, ka raportuar këtë të...
SENATI KONFIRMON SESSIONS SI PROKUROR I PËRGJITHSHËM, DËSHTOJNË DEMS
  (FOTO: Betohet Jeff Sessions, Prokuror i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara)/ Senati i SHBA votoi  Senatorin Jeff Sessions, R-Ala.,...
MODELI ËSHTË RUMANIA
  Frrok Çupi/ Përafërsitë tona me Rumaninë: Jo vetëm disa fjalë të përbashkëta që vijnë nga latinishtja; “flutur” themi ne, “flutur” tho...
Nikki Haley, ambasadore e SHBA, kundër Trump për largimin nga Kombet e Bashkuara
-Ambasadorja e re nuk bie dakord me disa në Kongres, Trump- Me disa pjesëtarë të Kongresit që kërkojnë largimin e SHBA nga Kombet e Bashkuara d...
Senati voton për t’i “mbyllur gojën” Elizabeth Warren.
(FOTO: Elisabeth Warren)/ -Pothuaj menjëherë, mediat e kthyen këtë histori në një titull kryesor të shtypit kombëtar- Senati votoi të martën...
Agjenti i Patrullës Kufitare plagoset me gurë.
Një agjent i Patrullave Kufitare i caktuar në Sektorin Yuma në Jug të shtetit California mbeti i plagosur pas një sulmi  në nga disa persona në an...
Faqja 731 prej 878« E para...102030...729730731732733...740750760...E fundit »