Itali, vritet Valentin Frroku, mjeshtri i arratisjeve nga burgu.
Një shqiptar është vrarë në Itali gjatë tentativës për të grabitur një banesë në një provincë të Milanos. Viktima është Valentin Frrokaj 37 vjeç, i ci...
70 vite burg për drogën e avionit të Divjakës 
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë verdiktin e saj sot për 6 trafikantët e drogës së Divjakës, bashkëpunëtorët e pilotit italian Xhorxhio Riformato. ...
Konflikt Rusi – Turqi. ISIS mund të bëhet shkak për konflikt botëror
Pas incidentit të ndodhur në kufirin me Sirinë, ku Turqia rrëzoi një avion rus, tensioni është rritur në maksimum. Rusia është shprehur se ky është nj...
Turqia rrëzon një aeroplan luftarak në kufirin me Sirinë
Luftetaret e aviacionit te Turqise njoftuan se kane rrezuar nje avion luftarak prodhim Rus, afer kufirit me Sirine. Sulmi mbi avionin ndodhi pas disa ...
Shtatzënë, shet dhe përdor drogë, gjykata lë në qeli 31-vjeçaren.
E ndaluar nga policia disa ditë më parë, si pjesë e një grupi prej 24 personazh, që shpërndante drogë në kryeqytet, 31-vjeçarja Sonila Dinoshi do...
Përmbytet autostrada Tiranë-Durrës
Moti i keq me shira të rrëmbyeshëm është bërë shkak që paraditen e së dielës, autostrada Tiranë-Durrës të përmbytet në një pjesë të mirë të saj. ...
Përmbytet Komisariati 5 i Policisë në Tiranë
Ndërsa qëndronin në qelitë e Komisariatit nr.5 në Tiranë, të shoqëruarit kanë vënë re se uji futej në qeli. Kanë mjaftuar disa orë shi, që policët të ...
Rreth 27 vetë të vdekur në pengmarrjen në Mali
Agjencia Reuters raportoi vonë në mesnatë se janë regjistruar rreth 27 të vrarë në kryeqytetin e Malit, kur policia sulmoi mbi islamikët e armatosur. ...
Pengmarrja në Mali, lirohen 80 persona
Grupi terrorist që ka marrë peng 170 persona në një hotel në Bamako në Mali, ka vendosur që të lirojë 80 pengje.Lajmin e ka bërë të ditur televizioni ...
Faqja 833 prej 835« E para...102030...831832833834835