Presidenti i Francës: Jemi në luftë, terrorizmi na ka shpallur luftë
Presidenti i Francës, François Hollande është duke mbajtur një fjalë në këtë moment në një takim që po zhvillohet në Paris. Gjatë fjalës së tij, Holl...
Jep dorëheqjen ambasadori shqiptar në OSBE
Ambasadori shqiptar në OSBE, Spiro Koçi ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban.Ai e ka bërë të ditur këtë dorëheqje me anë të një letre që ia ka drejtu...
Rritet numri i viktimave të Parisit.
Agjencia franceze e lajmeve AFP, ka bërë të ditur se numri i viktimave ka shkuar në 132.Sipas AFP, 3 persona që ishin të plagosur rëndë kanë ndërruar jetë në spital. Nuk dihen identitet e personave q...
Franca do të mbyllë xhamitë radikale
- Sipas Ministrit të Brendshëm Bernard Cazeneuve-  Ministri i Brendshëm francez, Bernard Cazeneuve, në lidhje direkte me “France 2”, ka thënë se do mbyllen xhamitë që predikojnë islamin radikal....
ISIS kërcënon median shqiptare
Një email kërcënues nga “Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri” është dërguar në pothuajse të gjitha redaksitë e mediave shqiptare. “[email protected]” është adresa, nga e cila është nisur një email n...
Franca nis hakmarrjen ndaj ISIS
Franca ka konfirmuar se ka nisur bombardimet kundër terroristëve të ISIS në Raqqa që është edhe kryeqytetit i organizatës terroriste në Siri.Lajmin e ...
Gjermani, azilkerkuesit shqiptarë do të marrin përgjigje brenda 3 javësh
Azilkërkuesit shqiptarë nuk do të mund të qëndrojnë më shumë se 3 javë në kampet e pritjes në Gjermani. Partitë në koalicionin qeverisës arritën marreveshjen për ligjin e emigrantëve. Kancelarja Angel...
Zagani mbrohet nga agjencitë e huaja sekrete
Detaje të reja bëhen publike përsa i përket çështjes së ish-shefit të antidrogës së Fierit Dritan Zagani, i cili ndodhet në i arratisur dhe është shpallur në kërkim ndëkombëtar nga policia shqiptar.Ve...
Faqja 992 prej 992« E para...102030...988989990991992