Teatri/ Veliaj ironizon me Bashën: ‘S’besoj tallashi i ngjan ndonjë teatri në Holandë’.
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas protestës në Teatrin Kombëtar, ku aktivistët morën godinën pas disa orë përplasje me poli...
Rama për Teatrin: ‘Asnjë minorancë nuk mund të marrë peng askënd’
Kryeministri Rama ka reaguar mbi përpjekjet e disa aktorëve dhe aktivistëve politik për të mos lejuar ndërtimin e Teatrit të ri në vend të godimës...
Haradinaj në Hagë zgjedh taktikën: ‘Mos u përgjigj e mos u zbulo; dhe kandido përsëri në Kosovë’.
Ramush Haradinaj ka përfunduar intervistimin nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Ai ka zgjedhur të mos përgjigjet në asnjë nga pyetjet, por me ...
Haradinaj dhe Krasniqi merren nesër në pyetje në Hagë; Policia holandeze shton prezencën
Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj do të merret nesër në pyetje nga Gjykata Speciale. Top Channel mëson se seanca e pyetjeve do ...
Vala e të nxehtit në Evropë: Qyteti francez i Bordeaux kap shifrat rekord të temperaturës
Qyteti francez i Bordeaux ka arritur temperaturat më të larta qëkurse kanë nisur të shënohen rekordet në këtë fushë, sipas parashikuesve kombëtar ...
Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhje të brendshme në shtator 2019 deri në janar 2020
Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e brendshme në muajin shtator, duke filluar me organizatat, për t’u mbyllur me zgjedhjet për kryetarin n...
“Toyota Yaris”, Krimet e Rënda: Basha të enjten në Prokurori, si ishte informuar se paratë po vinin nga Belgjika në Durrës.
  Lulzim Basha është thirrur në prokurori ditën e enjte për t’u marrë në pyetje në lidhje me çështjen e ‘Toyota Yaris’. Kreu demokrat do të pyetet ...
Ish-kryeministri i Kosovës do të kandidojë nëse nuk është i akuzuar për krime lufte
PRISHTINË, 23 korrik (Reuters) - Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është thirrur për t'u marrë në pyetje nga prokurori i krimev...
KLGJ skanon Gjykatën e Lartë: Emergjent funksionaliteti me të paktën 3 anëtarë.
  Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ si pikë të parë të diskutimit në mbledhjen e kësaj të marte ka pasur situatën problematike të krijuar në Gjykatën...
Basha mallkon para gropës së Teatrit: Kjo gropë ‘le të jetë burgu i tyre’.
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Teatrin Kombëtar, duke e cilësuar projektin si kriminal dhe grabitqar. Shefi i opo...
Faqja 10 prej 94« E para...89101112...203040...E fundit »