Dy ministra të LSI thërriten në Prokurori ‘për abuzim me tenderët’ para flakës së mandateve
Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është thërritur sot në Prokurori për tu pyetur mbi dosjen e abuzimeve financiare në Ministrinë e Shëndet s...
Rama falënderon ministrin Lleshaj dhe Policinë. ‘Luli dështoi me dhunën, tani djegie mandatesh’
Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PS, mësohet se kryeministri Rama ka falënderuar ministrin e Brendshëm dhe policinë për menaxhimin e prote...
Basha thotë se do të propozojë ‘djegien e mandateve’ të Kuvendit.
Kreu i PD-së Lulzim Basha tha se do i propozojë grupit parlamentar dhe forumeve më të larta të kësaj force djegien e mandateve të deputetëve si nj...
Protesta: Shkatërrohet vepra e Carsten Holler. Rama, ndjesë artistit, ‘kjo nuk është Shqipëria’ që e bën
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi protestuesit kanë shkatërruar kërpudhën e vendosur në ambientet e jashtme të kryeministrisë, vepër e piktori...
Protestuesit thyejnë kordonin e policisë, tentojnë të hyjnë në zyrat e qeverisë.
Tensionohet protesta para Kryeministrisë, protestuesit kanë çarë kordonin e policisë dhe kanë hipur në pjesën e sipërme. Ata kanë hedhur bomba ...
Policia: Persona me rekorde kriminale apo të dënuar për krime- në protestën e opozitës. Thirrje qytetarëve!
Policia e Shtetit ka reaguar sot për protestën e opozitës. Në një deklaratë për mediat bën të ditur se persona me rekorde kriminale do të marrin p...
Fjala bën dhunë. Policia i kërkon politikës të përmbajë gjuhën dhe të largojë ‘aktorët’ e dhunës
Policia e Shtetit i ka bërë apel forcave politike të shmangin retorikat të cilat nxisin veprime kundër rendit e qetësisë publike. Në një deklar...
Punonjësi i Gardës së Republikës vret gruan. Ishte një praktikant i fortë i fesë islame.
Një punonjës i Gardës së Republikës ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten e tij 36-vjeçare Ervilma Seferi. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e...
Vrau 4 policë, gjykata i ul dënimin në 25 vjet. Ministre Gjoni: “Të shkarkohen gjyqtarët!”
Prej dy ditësh politika dhe publiku po ziejnë nga një vendim i paprecedent: Dritan Dajti, tashmë i burgosur, ka vrarë katër policë në vitin 2009; ...
Basha sfidon BE-në, OSBE-në dhe partitë aleate: ‘Nuk e ndryshoj kodin zgjedhor’
Edhe pse partitë aleate me PD, ose siç quhen ‘partitë e vogla’ vazhdojnë të kërkojnë ndryshimin e kodit zgjedhor aktual, Basha nuk e pranon kërkes...
Faqja 66 prej 116« E para...102030...6465666768...8090100...E fundit »