Tre nga shtatë të dosjes ‘Habilaj’ bashkëpunojnë me Drejtësinë Italiane; një zyrtar i lartë- ‘i penduar’
Hetimi për çështjen Rosa dei Venti të trafikut të drogës midis Shqipërisë dhe Siçilisë po shkon me shpejtësi përpara falë një të penduari të ri “s...
Tahiri do të kthehet sot pas mesnate; por nuk ishte në Gjermani ‘për arsye familjare’. VIDEO
Samir Tahiri, ish-ministri nën hetim që u largua të premten nga Shqipëria, kthehet sonte pas mesnate në Tiranë nga aeroporti i Vjenës në Austri. ...
Presidenti Meta e shikon ‘në zgrip’çështjen e lëvizjes së lirë të shqiptarëve në ‘Shengen’
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim, sot e Shtunë, me ambasadorët e Republikiës së Shqipërisë të akredituar në shtete të tje...
Gazetaren e ‘vrau’ shoferi i kamionit me ngarkesë mermeri.
Prokuroria e rrethit gjyqësor të Lushnjës ka zbardhur dinamikën e aksidentit tragjik të ndodhur fundjavën e kaluar, që i mori jetën gazetares së t...
Kriminelët e Fierit, çfarë nuk bëjnë!?, që nga droga te vrasjet dhe rrëmbim personash. VIDEO
Një grup kriminal që dyshohet se merret me trafik kokaine, heroine dhe kanabisi por dhe të dyshuar si autorë të një sërë veprash të tjera kriminal...
Diktatori Hoxha- prapë me fat; nipit ‘prodhues kokaine’ i ulet 1/3 e dënimit.
( FOTO: Fabrika e Xibrakës ku Ermal Hoxha prodhonte kokainë)/ Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ul me 1/3 dënimin e 9 të pandehurve të dosjes...
Basha thotë se Departamenti i Shtetit e ka renditur vendin në ‘listën e zezë”.
“Departamenti i Shtetit përfshiu këtë vit Shqipërinë, për herë të parë, në listën e zezë të vendeve kryesore të pastrimit të parave, ku përcaktohe...
Alibia e 863 mijë euro në makinë: ‘Kurum’ nxjerr në shesh të pavërtetat e deklaratës së Sotës
Prej disa ditësh po flitet rreth skandalit të krijuar nga biznesmeni Orest Sota, në makinën e të cilit u gjetën nga Policia 863 mijë euro dhe pate...
Saimir Tahiri nuk e njeh Orest Sotën? Ja ku janë pamjet:
Orest Sota, tanimë i arrestuar pse në makinë mbante 860 mijë euro dhe patentat e ish ministrit Saimir Tahiri, ka deklaruar se 'nuk e njoh as e kam...
Edhe një mik mes princërve që kishte Tirana zyrtare, u arrestua mbrëmë. Njofton Arabia Saudite
(FOTO: Princi Alwaleed bin Talal në zyrën e kryeministrit Rama)/ Arabia Saudite njoftoi arrestimin mbrëmë, të investitorit miliarder, Princit A...
Faqja 89 prej 110« E para...102030...8788899091...100110...E fundit »