Pse kaq i përulur shteti para Florencit?
Nga: L. Skiro/ Duket sikur ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati- shkodran, sot nuk kishte ku të drejtohej dhe prandaj iu drejtua familjes së Flor...
Pse na e vrau Europa Lorencin tonë? Protesta në Tiranë.
Mijëra qytetarë shqiptarë kanë dalë sot në protestë për vrasjen e shqiptarit Florenc Beqiraj në Francë. Pasi kanë protestuar tek Piramida dhe t...
Pyetja e parë: A mund të hetojë ‘kryesisht’ prokurorja Arta mbi këtë provë!?
(FOTO: Deputeti Taulant Balla, socialist, duke përdorur vjedhurazi kartonat e deputetëve opozitarë në favor të partisë së tij)/ Edhe pse mësohe...
Çështja ‘Prokuror’: Zoti Lu i gëzohet më shumë atij që iku se asaj që erdhi..
Ambasada e SHBA ka dënuar sot dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. Në një deklaratë të posaçme, Ambasada e quan të papranueshme hedhje...
Nisin përmbytjet dhe bllokimi i porteve; dallgët e detit 8 ballë. Moti provon për herë të dytë.
Durrësi dhe Vlora janë përfshirë nga moti i keq këtë mëngjes. Era e fortë ka sjellë pezullimin e lundrimit deri të dielën. Në Vlorë tragetet janë ...
Franca do të ‘rrethojë’ azilkërkuesit shqiptarë në kufijtë e Europës.
Gérard Collomb, ministër i Brendshëm i Francës ka vizituar sot Shqipërinë dhe qeverinë e vendit me agjendë bashkëpunimin për kontrollin e emigrimi...
Denoncimi: Bashkim Tahiri bleu Liqenin Artificial për 30 mijë euro, ose 2600 m2 për 11.5 euro
Ish- kryeministri Berissha denoncon përmes një informacioni mbi përfitimet nga shitjet fiktive të Bashkim Tahirit, baba i Sainir tahirit. Lexon...
Skafi me 6.2 ton drogë! E mbani mend që u kap afër Kretës? 70 mil euro për terrorizmin.
Nga: Robert Goro/ Droga që u kap para disa ditësh në afërsi të ishullit të Kretës, dyshohet se mund të destinohej për të financuar terrorizmin....
“Shteti” i vetëgjyqësisë punon nën gju të shtetit. Në Lezhë vritet vëllai i deputetit të inkriminuar.
(FOTO: Lagjja Nënë Tereza në Lezhë, ku sot në mëngjes u gjet makina dhe trupi i pa jetë i vëllait të deputetit)/ Nga: Landi Shkoza/ Dje në m...
Bie ‘shkëlqimi’ i shëndetësisë rilindëse: Të gjithë mjekët e Urgjencës në QSUT japin dorëheqjen.
Të gjithë  mjekët e Urgjencës në QSUT, “Nënë Tereza”  kanë firmosur dorëheqjen nga misioni i mjekut në Spitalin e Tiranës. Siç bëjnë me dije në...
Faqja 98 prej 121« E para...102030...96979899100...110120...E fundit »