COVID19/ Sot ishte dita pa viktima, 134 pozittivë, 100 të shëruar.
Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orë kanë rezu...
COVID19/ Dilema ‘mbyllemi apo nuk mbyllemi prapë’. OBSH thotë se Shqipëria nuk ka nevojë për ‘mbyllje totale’.
Në shumë vende të Europës janë rritur rastet e të prekurve nga Covid-19, çfarë ka shtuar,frikën se vala e dytë e pandemisë po mbërrin dhe mund të ...
Covid-19/ Voltana Ademi e bashkisë së Shkodrës rezulton pozitiv.
Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi është infektuar me koronavirus. Ademi i është nënshtruar tamponimit një ditë më parë, ndërsa përgjigji...
Covid-19: Mbretëria e Bashkuar mund të përballet me 50,000 raste në ditë deri në Tetor
Mbretëria e Bashkuar mund të shohë 50,000 raste të reja të koronavirusit në ditë nga mesi i Tetorit nëse nuk ndërmerren  veprime të mëtejshme, ka ...
COVID19/ Akoma ka njerëz që nuk e besojnë, por akoma mbetet i lartë numri i vdekjeve: Sot 5 pacientë humbën jetën.
Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë pesë pacientë me koronavirus. Gjithashtu, MSH bën me dije se kanë...
COVID19/ Edhe në 24 orët e fundit- 4 pacientë humbën jetën
Janë 132 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit dhe 4 vdekje. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale rikujton qytetarët se nd...
Qeveria e Kinës lëshoi ​​’qëllimisht’ COVID-19/ Virologia kineze
'Unë kam punuar në laboratorin e referencës së OBSH-së, i cili është laboratori kryesor koronavirus në botë " Qeveria kineze prodhoi dhe lëshoi...
5 shtete i mbajnë kufirin hapur Shqipërisë: SHBA, Turqia, Kosova, Maqedonia dhe Serbia
Shqipëria  konsiderohet zonë me rrezik të lartë   ndaj shume shtete i kanë mbyllur dyert,  por ka  dhe nga ata të cilët   nuk e kanë problem hyrje...
Covid 19/ MSh: Në 24 orët e fundit humbin jetën 2 pacientë, 152 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë bën me dije rastet e të prekurve me Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit dhe 5...
COVID19/ 4 viktima dhe 167 raste të reja në 24 orë.
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me covid-19 167 qytetarë . Ndërsa kanë humbur jetën 4 persona....
Faqja 1 prej 6512345...102030...E fundit »