Vaksinimi masiv në vendin tonë/ Rama: ‘Pres shumë lajme të mira, ja kur do të nisë…’.
Kryeministri Edi Rama ka folur për procesin e vaksinimit duke paralajmëruar se muajt e pranverës në vendin tonë pritet të nisë vaksinimi masiv...
Shkurti, muaji më i errët i pandemisë, 423 persona humbën jetën në spitale/ Zëri i Amerikës
Në Shqipëri, muaji shkurt shënoi të dhënat më negative të pandemisë që nga fillimi i saj në mars të vitit të kaluar. Të dhënat zyrtare të përpunua...
COVID19/ 20 viktima, fatkeqësisht; u vaksinuan 800 persona: Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 764 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë marrë dozat e vaksinave 800 persona. Gji...
“Jemi në një situatë delikate”/ Manastirliu tek COVID-3: Mbi 600 pacientë po marrin trajtim
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është ndalur ditën e sotme në spitalin Covid3, ndërsa ka zhvilluar një takim me personelin shëndetëso...
A ndryshojnë masat anti-Covid për shkak të zgjedhjeve? Përgjigjet Rakacolli
Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli e pyetur nga gazetarët lidhur me masat anticovid dhe afrimi i zgjedhjeve të 25 Prilli...
COVID19/ 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç.
Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. Ajo tha se 79% e rasteve në dy ja...
COVID19/ Brataj: Masat frenuese dështuan, për dy ditë shpallim masat e reja
Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur për situatën pandemike në vend, teksa është ndalur tek masat anti-Covid. Brataj është ...
Infermierja shtatzënë në krye të detyrës/ Rama: ‘Ajo merr në sy rrezikun për të shpëtuar njerëzit!’
Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë ka reaguar ndaj punës së lodhshme dhe sakrificës së mjekëve dhe infermierëve në këtë luftë të ashpër me Covi...
Vaksinohet Skënder Brataj dhe ekipi i urgjencës. Manastirliu: Do vijojmë intensivisht punën për bluzat e bardha
Stafi i Urgjencës Kombëtare, mes të cilëve edhe mjeku Skënder Brataj po vaksinohen sot në qendrën e vendosur në “Air Albania”. Procesi i vaksinimi...
Të papriturat tragjike të Covid/ Bjë 17 vjeçar humb jetën në siptalin ‘Shefqet Ndroqi’.
Një tjetër lajm tragjik nga koronavirusi. Një 17-vjeçar nga Elbasani ka humbur jetën nga virusi i rrezikshëm në vendin tonë. Mësohet se adolesh...
Faqja 1 prej 8412345...102030...E fundit »