COVID-19/ Ndërron jetë pacienti 66 vjeçar në spitalin infektiv.
Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej një jave në gjendje të...
OVID-19 në Shqipëri/ 78 raste të reja, rekordin e mban Shkodra
  Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus pothuajse ne gjithe vendin dhe shtrimeve te reja ne spital. Testimi i bërë në personat e ...
COVID19/ Tronditja që shkaktoi 34 vjeçarja, rritet numri i rasteve- vendin e parë Kruja
Sot në mengjes, ka hyumbur jeten nje 34 vjeçare, e cila ishte e shtruar  në Spitalin Infektiv, njoftoi ministria e Shëndetësisë. Ajo ishte e sh...
Bie kurba e COVID-19/ Vetëm 33 raste të reja në 24 orët e fundit në vend
Pas një dite me shifra rekord, ku u numëruan 71 raste të reja dhe një shtim i frikshëm i pacientëve të shtruar në Infektiv, vijon përhapja e koron...
COVID19/ Kjo ditë po mbyllet me lajmin e keq të rritjes së rasteve: 71 të prekur në 24 orë. Humb jetën 62-vjeçari nga Tirana.
  Ministria e Shëndetësisë raporton 71 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë, shifra këto të rritura krahasuar me nj...
COVID-19, Manastirliu: Rreziku është afër, vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim virusin
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, paralajmëron qytetarët se më e keqja nga koronavirusi nuk do të vijë vetëm nëse tregohet kujdes në p...
Sondazhi: 8-në-10 persona kanë vizion ‘të favorshëm’ ndaj personave që veshin maska
TONY LEE Tetëdhjetë për qind e Amerikanëve - përfshirë 68 për qind të Republikanëve dhe 61 për qind e atyre që "aprovojnë me forcë" punën e Pre...
E reja nga beteja me Covid/ Të shtruar edhe mosha të reja; pacientë 30-vjeçarë, 9 në gjendje të rëndë
  Nuk ka asnje preference moshe koronavirusi. Te dhenat e fundit nga Ministria e Shendetesise, duhet te na bejne te reflektojme mire dhe t...
Vëllezërit Budina infektohen me koronavirus, Rama shpreh keqardhje.
Dy artistët e njohur dhe vëllezërit Edmond dhe Robert Budina të cilët protestuan kundër shembjes së Teatrit Kombëtar kanë rezultuar me koronavirus...
Trajtimi me steroid me dozë të ulët u përshëndet si përparim i madh në luftimin e koronavirusit
PENNY STARR Trajtimi me steroidin Daxamethasone me dozë të ulët mund të jetë një përparim i madh në betejën kundër koronavirusit, sipas ekspert...
Faqja 2 prej 5512345...102030...E fundit »