BE të luftojë drogën!?… Në BE grupet kriminale çdo vit gjenerojnë 24 miliardë euro nga droga.
Ka shumë naivë që mendojnë se BE po lodhet në luftën kundër drogës. Edhe se ‘në shqipëri do të na sjellë drejtësi e pastërti’  Bashkimi Europian. ...
Mbretëria e ndarë: Zemërim, ndërsa Theresa May paqësisht sakrifikon Irlandën e Veriut për BE.
Fjalët po vijnë rrotull se Theresa May është e gatshme që të lërë Irlandën e Veriut brenda Bashkimit Doganor të BE për të plotësuar kërkesat e BE ...
BE njofton fillimin e stinës së lumturisë: “Në Janar nisin arrestimet!”
Pas ambasadorit të Shteteve të Bashkuara, Lu, sot kanë njoftuar zyrtarët e Bashkimit Europian se "në janar nisin arrestimet në Shqipëri". Gazet...
Bashkimi Europian mund të bjerë aty nga viti 2040: Projektuesit e Ushtrisë Gjermane
Bashkimi Europian mund të shembet në pak dekadat që vijnë- sipas një informacioni mirëbesimi që ka rrjedhur nga forcat e armatosura Gjermane. D...
BE në panik pas humbjes në Berlin
*Pierre Moscovici, përgjegjës për euron në KE: Futja e AfD-së në Bundestag është një "shok" i vërtetë. *Orban i Hungarisë uron forcat politike anti...
BE kundër shkrirjes së Ministrisë së Integrimit? Zemërohet Vlahutin; posti i saj del i tepërt.
Nga: Laert Skiro/ Përfaqësuese e Komisionit Europian në Tiranë, zonja Romana Vlahutin, është shfaqur shpejt pas gushtit, para mediave. Madje është ...
Viktor Orban: BE po ndjek “Planin Soros të Emigracionit”
(FOTO: Presidenti i Komisionit Europian, Jean- Claude Junker dhe George Soros)/ Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ka pohuar se zbatimi i p...
Përplasje në BE: Junker e quan Parlamentin Europian një trup “qesharak”. Sulmon Tajani. VIDEO
(FOTO: Jean- Claude Junker (majtas) dhe Antonio Trajani (djathtas)/ Presidenti i komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka nisur një sulm të ...
Vizita e Donald Trump në Poloninë Djathtiste anti- Emigrante, trondit BE-në.
Zyrtarët e Bashkimit Europian (BE) janë të shqetësuar nga vizita e presidentit të shteteve të bashkuara në Poloni. Vizita e Trump do të jetë nj...
Qeveria e presidentit Macron humb tre ministra; dorëheqje ‘pa arsye’.
(FOTO: Francois Bayrou (djathtas) ka dhënë dorëheqjen nga kabineti i presidentit  Emmanuel Macron)/ Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka hu...
Faqja 2 prej 712345...E fundit »