Populistët pro- Sovranitet, në rrugën drejt dominimit të BE në zgjedhjet 2018.
Pas fitores së presidentit kundër emigracionit masiv të Çekisë, Miloš Zeman në fundjavën e kaluar, duket se edhe tre të tjerë në zgjedhjet që po a...
Europa nuk është në Bruksel…Ne nuk do ta lejojmë Brukselin të na thotë cilët jemi”. /Orbán.
Duke folur për të përjavshmen gjermane ‘ Welt am Sonntag’, kryeministri i Hungarisë, zoti Orbán ha se Europa dhe BE nuk janë e njëjta gjë. Europa ...
Më në fund: Presidenti i KE, Junker, pranon: ‘Brexit do të ndodhë; nuk ka referendum të dytë’.
Presidenti i Komisionit Europian ka thënë se Brexit-i do të vazhdojë dhe se nuk do të ketë referendum të dytë, ndërsa ka paralajmëruar se shtetet ...
Poloni dhe Hungari- së bashku kundër eurokratëve: “Nuk duam të jetojmë në një perandori”.
Kryeministri Viktor Orbán i Hungarisë dhe kryeministri Mateusz Moraëiecki i Polonisë, kanë shpallur një ‘vit të betejave të mëdha” me establishmen...
Pranvera e Kombeve: Viti 2018 sjell në Europë jehonën e Rebelimit Populist- Nacionalist të vitit 1948.
Media e Perëndimit ka publikuar disa tituj që elita e ngjitur pas pushettiut as që të donte t’i shkonte: “2017 ishte viti i premtimeve false në...
BE në luftë me vetveten. Komisioni dhe Këshilli- duart në fyt njëri tjetrit për ‘kuotat e emigrantëve”.
BE ka degraduar në një luftë të egër të brendshme teksa shtetet anëtare po bëjnë beteja me krizën e emigrantëve. Njëkohësisht Këshilli i BE dhe Ko...
BE të luftojë drogën!?… Në BE grupet kriminale çdo vit gjenerojnë 24 miliardë euro nga droga.
Ka shumë naivë që mendojnë se BE po lodhet në luftën kundër drogës. Edhe se ‘në shqipëri do të na sjellë drejtësi e pastërti’  Bashkimi Europian. ...
Mbretëria e ndarë: Zemërim, ndërsa Theresa May paqësisht sakrifikon Irlandën e Veriut për BE.
Fjalët po vijnë rrotull se Theresa May është e gatshme që të lërë Irlandën e Veriut brenda Bashkimit Doganor të BE për të plotësuar kërkesat e BE ...
BE njofton fillimin e stinës së lumturisë: “Në Janar nisin arrestimet!”
Pas ambasadorit të Shteteve të Bashkuara, Lu, sot kanë njoftuar zyrtarët e Bashkimit Europian se "në janar nisin arrestimet në Shqipëri". Gazet...
Bashkimi Europian mund të bjerë aty nga viti 2040: Projektuesit e Ushtrisë Gjermane
Bashkimi Europian mund të shembet në pak dekadat që vijnë- sipas një informacioni mirëbesimi që ka rrjedhur nga forcat e armatosura Gjermane. D...
Faqja 5 prej 10« E para...34567...10...E fundit »