Fitore e madhe për partinë e Orban të Hungarisë për votën në BE
  Budapest (AFP) - Partia Fidesz e kryeministrit nacionalist të Hungarisë Viktor Orban shënoi një fitore të madhe në zgjedhjet e parlament...
Arba Kokalari e ‘Moderatorëve’: Kam hyrë në PE, faleminderit për të gjithë që luftuan…
Mbesa e Musine Kokalarit, Arba Kokalari u bë shqiptarja e parë që fitoi mandatin e eurodeputetes në Parlamentin Europian. Pas triumfit të djeshëm ...
Greqi, disfata e Syrizas, Tsipras shpall zgjedhjet e parakohshme
Në Greqi, kryeministri Alexis Tsipras shpall kthimin në votime pasi partia e tij, Syriza, me 25% të votave, arriti e dyta pas konservatorëve të De...
Zgjedhjet evropiane, PPE ngrin Salvinin: “Nuk do të bëjmë aleancë kurrë me sovranistët”. Tjetër fatkeqësi në Bruksel
( Foto: MANFRED wEBER/ Në zgjedhjet evropiane "jo fitorja" e PPE-së, në vështirësi në të gjitha kombet, mund të përkthehet në një "qofte" popul...
Mbesa e Musine Kokalarit- shqiptarja e parë anëtare e Parlamentit Evropian
(FOTO: Alba dhe Musine Kokalari)/ Arba Kokalari është shqiptarja e parë që siguron një vend në Parlamentin Europian. Arba jeton në Stokholm të S...
Gjermania pro hapjes së negociatave me BE, veç data diskutohet. Roth: ‘Shqipëria e meriton!’
Sipas Deutsche Welle/ Në prag të publikimit të progres-raportit të BE-së po shtohen gjasat që vendimi për çeljen e negociatave me Shqipërinë dh...
Brexit: Shtohen thirrjet për dorëheqjen e Theresa May.
Kryeministrja britanike po përballet me shtimin e thirrjeve nga grui i konservatorëve në Parlament,  për dorëheqje përmes përplasjeve kundër plani...
Komisioni i BE-së i bërë shoshë me akuza për shpenzime të rreme dhe akuza për ngacmim
  JOE MARKHAM, Breitbart Komisioni Europian i Jean-Claude Juncker është i mbushur me akuza për shpenzime të rreme dhe raste të ngacmime...
Ish ambasadori i OSBE: Shqiptarë, ‘ ju lutem punoni për shqiptarët!’
Ish-ambasadori i OSBE në Shqipëri, politikani holandez Robert Bosch ka folur pas takimit me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kreun e grupit parlam...
Austri, kriza përkeqësohet: japin dorëheqjen të gjithë ministrat e FPÖ-së
Skandali i korrupsionit përfshin qeverinë austriake: largohen të gjithë ministrat e partisë së ekstremit të djathtë Fpö. Do zëvendësohen nga tekni...
Faqja 18 prej 77« E para...10...1617181920...304050...E fundit »