FRANCË/ Kufizohen papritur shpresat e Macron për president. Ai tha se terrorizmi është ’pjesë e jetës sonë’.
(FOTO: Emmanuel Macron)/ Emmanuel Macron, kandidat favorit për zgjedhjet presidenciale në Francë e ka përshkruar terrorizmin si një ‘problem i ...
Shumica e Policisë së Armatosur në Francë mbështet Marine Le Pen
Një studim i sapo shpërndarë tregon se policia Franceze, e njohur si Xhandarmëri, mbështet kandidaten kundër emigracionit masiv Marine Le Pen mbi ...
Marine Le Pen premton të dalë nga Shengen dhe të rivendosë kontrollin kufitar.
Marine Le Pen është zotuar se Era e anëtarësimit në Bashkimin Europian dhe Shengenin pa kontroll kufijsh do të mbarojë menjëherë në se ajo fiton z...
Marine Le Pen: ‘Do ta vë në gjunjë Fundamentalizmin Islamik’
  Në një miting në qytetin rural të La Bazoche-Gouet, kandidatja për Presidente në francë Marine Le Pen kritikoi rivalin globalist, Emmanu...
Universiteti i mbështetur nga Soros është një “mashtrim”, thotë Orban
Kryeministri luftarak i Hungarië, Viktor Orban e vazhdoi radhën e sulmit të Premten kundër George Soros; ai tha se universiteti i Budapestit i the...
Qindra vullnetarë të Shtetit Islamik janë kthyer në Britani
Burime të Sigurisë kanë thënë për “Sky News” se më shumë se katërqind xhihadistë Britanik që udhëtuan drejt Lindjes së Mesme për të luftuar organi...
Goldman Sachs iu thotë investitorëve: “Të mendosh se Marine Le Pen nuk do të jetë Presidente e Francës- ky është naivitet”.
  Njësoj si Brexit dhe Donald Trump, Marine Le Pen mund të sfidojë predikimet nëse bëhet ose jo presidente e Francës në maj të këtij viti-...
CDU fiton zgjedhjet në Saarland; provë e afrimit të Merkel me Trump
Partia CDU e kancelares gjermane Angela Merkel, fitoi lehtësisht zgjedhjet në shtein Saarland, në provën përpara votimit kombëtar të shtatorit. ...
Populistët dhe Euroskeptikët Italian në “truck” për të fituar zgjedhjet e ardhshme.
Partia e Euroskeptikëve, populistëve dhe kryengritësve të Italisë, është në rrugë për të fituar zgjedhjet e ardhshme- sipas anketimeve; dhe ndodhe...
Ligjvënësit e Skocisë votojnë sot mbi Referendumin e Pavarësisë së re. Fiton Edinburg apo Londra?
(FOTO: Nicola Sturgeon, Ministre e Parë e Skocisë, partizane e pavarësisë se re)/ Nicola Sturgeon, lidere e Skocisë, po pret që të fitojë votat...
Faqja 77 prej 87« E para...102030...7576777879...E fundit »