Prokuroria: Gazetari i ‘Bild’ mund të ndalohet dhe të dënohet në Shqipëri
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nxjerrë urdhër ndalimi për publikimin e përgjimeve të dosjes 339, ku përfshihen një sërë zyrtarësh. 6 përgjime u ...
Gjermania do të na shpëtojë nga Lufta e Tetë?!
Frrok Çupi/ Sa koincidenca përmblidhen në një datë dhe në të njëjtën ngjarje: Lufta e Tetë nuk është si ‘Lufta e Dytë’, por është e Teta- sipas ...
Basha në Gjermani ul tonet dhe thotë se ‘pavarësisht…, do të bëjmë gjithçka për anëtarësimin në BE”
Kreu i Partisë Demokratike dy ditë pas protestës më të fundit të opozitës në Tiranë ka vizituar kryeqytetin gjerman, ku ka takuar edhe zv/Kryekësh...
Ç’popull në shesh?… 2500 vetë, sa ishin, i mbledh edhe prifti i fshatit.
Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend. Ndërsa i është referuar protestës së mbrëmshme të opozitës, Ngjela tha ...
Anësia ndaj Rusisë, një njollë e zezë çfarë po ndodh në Shqipëri.
  KOMENT/Gjatë vizitës së sekretarit të përgjitshëm të NATO-s në Tiranë, sekretari i Përgjithshëm i NATO-së Jens Stoltenberg dhe kryeminis...
LETER E SHTATË PUBLIKE JO PËR LULZIM BASHËN
Nga: Edi Rama, kryeministër Bashkëqytetarë demokratë, sot Partia Socialiste nis zyrtarisht fushatën e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ndërsa par...
Fryn erë ruse mes politikanëve shqiptarë në Ballkan
(Foto: Aksion i policisë së Kosovës për kapjen e diplomatit rus)/ Koment/ Prej kohësh aleatët tanë të mëdhenj kanë njoftuar se ‘në Ballkan po s...
Edhe Bibla thotë ‘dialog’. Arqipeshkvi Prendo: ‘E premtja tjetër ditë lutjeje për zgjidhje paqësore”.
Arqipeshkvi i Tiranës dhe Durrësit, Imzot Frendo u bën thirrje besimtarëve që të premten e ardhshme të luten dhe të agjërojnë për zgjidhje paqësor...
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, vizitë surprizë në Tiranë të dielën, ditën e protestës së opozitës. A ndërhyn NATO?
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. ka paralajmëruar një vizitë surpsizë në Tiranë, ditën e Dielë, në 2 qershor, ku do të takojë ...
Shtetet e Bashkuara ‘mirëpret rekomandimin e KE’ dhe mbështet Shqipërinë për çeljen e negociatave me BE.
Trupa përfaqësuese e Shtëpisë së Bardhë në Tiranë, ambasada amerikane, shpreh mbështetje për Shqipërinë dhe gatishmërinë për të punuar me partnerë...
Faqja 32 prej 69« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »