I dërguari i Merkel “goditje për Bashën”. Një majtist në oborrin e “djathtë”- fenomen i kohës
Nga: Veritas.com.al/ Mediat shqiptare sot kanë transmetuar më brohoritje të madhe se Ministri i Jashtëm Gjerman, Sigmar Gabriel, ka qenë i prer...
Maxhoranca kokë më kokë; burokratët e BE- po kokë më kokë.
Frrok Çupi/ Sipas reporterëve dëshmitarë pranë vilës 31 në Bllok, këtu sapo ka nisur një takim kokë më kokë mes kryetarit të qeverisë, Rama, dh...
Sot- seanca e fundit e Kuvendit… Pas seancës LSI largohet nga koalicioni
(FOTO: Arkiv)/ Nga Veritas.com.al/ Ka disa ditë që “llogaritësit e shifrave” dhe analistët e tjerë, bëjnë parashikime se si do të shkojë në ...
Opozita vendos për një “lumë proteste” në Kavajë. Kavaja me dy pamje: Sa demokraci, sa krim!
  Partitë e koalicionit Opozitar ndodhen në mbledhjen për të vendosur mbi një protestë kombëtare të gjerë me kërkesat për qeveri teknike d...
Të gjitha palët flasin për “vdekjen” në ditën e 44-t.
Nga: Veritas.acom.al/ Dita 44 është dita e numëruar që nga fillimi i ptotestës qytetare të drejtuar nga opozita; dhe kjo ditë u shënua sot... ...
Presidenti Nishani “tradhton” origjinën politike, i jep krah zgjidhjes alias ‘urdhër peshku’.
Nga: Frrok Çupi/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një intervistë për kanalin te;eviziv “News 24” ka thënë se është i gatshëm që “kriz...
Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë thotë se “do të vij” në Çadrën e Lirisë.
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka shprehur mbështetje për protestën e Partisë Demokratike në Tiranë. Në takimin që ka zhvilluar sot në Mal...
QEVERIA MBULON VARRET E DURRËSIT DHE HAP VARRET E VLORËS
  Nga Frrok Çupi/ Ngjarja ndodhi në të njëjtën ditë: Në Durrës u zbuluan dy varre antike, ose të paktën të periudhës së para- Mesjetës. ...
ARMA E TRETË KIMIKE, PAS PLEHRAVE TOKSIKË, PLAS NË KUVEND.
Nga Laert Skiro/ Të gjithë, deri më sot, sukseset e shpallura të Policisë mbi kanabisin, i kanë marrë apriori si fitore të Policisë dhe janë gë...
Rrëzohen batuta, në anën tjetër maten peshat
Nga: Laert Skiro/ Çadra e protestuesve në Bulevardin e Madh të Tiranës tashmë ka marrë kuptimin e balancueses mes asaj që po ndodh në politikën...
Faqja 32 prej 40« E para...1020...3031323334...40...E fundit »