BINDJA DEMOKRATIKE FITON BETEJËN E PARË POLITIKE
Nga: Astrit Patozi/ (Pas rrëzimit të padisë absurde për çregjistrimin e partisë sonë nga gara për zgjedhjet e 30 qershorit) BINDJA DEMOKRATI...
Rama në Sarajevë: ‘BE po bëhet si Ballkani, të krijojmë Shengenin tonë!’
Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i ftuar në samitin vjetor të BERZH-it mbajtur në Sarajevë, ku në përfundim të tij ka dhënë një deklaratë për med...
Aleatët e Bashës kërkojnë ‘armiqtë’ e Ramës, kudo që të jenë. Kësaj here te Haradinaj në Kosovë
Strategjia e re e opozitës jashtë- parlamentare në Shqipëri me sa duket, ka lënë aksionin në vend për largimin e Ramës, dhe po kërkon ‘armiqtë’ e ...
PD zgjohet për ‘pranime të’ reja. Basha premton 2 milionë vende pune në Europë.
Pas krijimit të partisë ‘Bindja Demokratike, PD zgjohet me idenë e zgjerimit të Partisë. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po vijon t...
Sipas Bankës Botërore/ Rama: Papunësia, që nga viti 2013, ka rënë më se 6%.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar paraditen e 1 Majit në Twitter për të dhënë lajmin për uljen e papunësisë. Shefi i qeverisë i referohet Bankës...
Rama: Këngë dhe tituj për zyrtarët në detyrë?!… Jo!
Këngë për zyrtarë që janë akoma në jetë? Jo si deri më sot! As tituj honorifik për zyrtarët në detyrë. Këtë standard ka nisur kryeministri Rama du...
Përfundon takimi Merkel- Rama në Berlin. ‘Europë’ dhe ‘Drejtësi’- dy çështjet madhore
Kryeministri Edi Rama është pritur nga kancelarja Merkel në kuadër të Samitit të Berlinit me vendet e Ballkanit. Kryeministria bën me dije se n...
Nesër samiti i Ballkanit Perëndimor në Berlin. Zyra e Merkel bën me dije agjendën
Në njoftimet e zyrës së kancelares Merkel, mbi samitin e Ballkanit Perëndimor që nis nesër pasdite, thuhet: ‘Të hënën pasdite, një takim i Ball...
Dhjetoristi: Lul Basha, po hyri në zgjedhje vret veten, po nuk hyri…, vret edhe PD-në.
Kreu i grupimit “Dhjetor 90”, Bislim Ahmetaj,  thotë se në qoftë se kryedemokrati Lulzim Basha hyn në zgjedhjet e 30 qershorit,  vret veten,  në q...
KRIJO BINDJEN TËNDE, BESO BINDJEN TËNDE, VOTO BINDJEN TËNDE!
Nga: Astrit Patozi/ "Bindja Demokratike" u zyrtarizua  sot si parti konkurrente në garën elektorale të 30 qershorit. Vendimi i marrë nga KQZ do të th...
Faqja 33 prej 67« E para...1020...3132333435...405060...E fundit »