Taulant Balla i PS: ‘Lul Basha është një huligan, i financuar nga burime ruse’.
Kryetari i Grupit Parlamentar të PS dhe nënkryetar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë fjalën në Kuvend dhe ka folur mbi protestat ‘pro- ...
‘Mother Jones’ që denoncoi pagesat 650 mijë dollarë të Bashës nga kompani ruse, i kthehet faktit.
Revista e njohur Amerikane, “Mother Jones,” ka komentuar mbi thirrjen së fundi në prokurori të kreut të PD, Lulzim Basha. Kjo është revista që ...
Çfarë do të thotë gjykimi i Saimir Tahirit?
Koment/ Mediat u gëzuan për lajmin,  gjatë gjithë ditës kishin qenë o pa bukë, o me pak ' thërrime'. Mediat në shërbim të kundërshtarit u gëzua...
Prokuroria rrëzon pretendimin e Bashës mbi ‘pastërtinë’ e financimeve Ruse. ‘Ka dyshime të arsyeshme’.
Lulzim Basha i PD, sapo doli nga ambientet e Prokurorisë së Tiranës, ku ishte thërritur për shpjegime, ka deklaruar se “Ka një vit e gjysmë që ka ...
Erion Veliaj shpall kandidaturën: ‘Kush na ka inat, kështu na paftë përherë!.
Kandidati për Bashkinë e Tiran po mban fjalimin në shehsin 'Nënë Tereza'. Fjalët e para qe tha ai ishin: 'Kush na ka inat, kshtu na paftë përherë'...
SHBA: ‘Shqipëria po ecën në rrugën e duhur… Ju që pengoni reformën në Drejtësi, e keni gabim’.
  E ngarkuara me punë e SHBA-së në vendin tonë Leyla Moses-One ka dhënë një mesazh të gjithë kritikëve të reformës së drejtësi në Shqipëri. ...
Telefonat e militantëve të PD bien në ora 23.00. ‘Të enjten protestë!’. Si në qershor 2017, kryetari: “Alo. Je kandidat për deputet!”.
Koment/ Një mesazh i rrufeshëm ka zgjuar nga gjumi militantët demokratë mbrëmjen e vonë të së hënës, pas orës 23. 00. Gjatë ditës, kryetari i P...
LSI si garipe përballë Gjermanisë
Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë....
Edhe presidenti Meta për izolim nga ‘ndërkombëtarët’, që do të thotë nga SHBA+BE
Koment/ Fjala ‘ndërkombëtarët’ nuk ka hyrë rastësisht në fjalorin e politikës, por dinakërisht fsheh aleatët kryesorë të kombit, Shtetet e Bashkua...
PROTESTUESIT KTHEHEN TË RASKAPITUR NË SHTËPI, LIDERËT IKIN ME MERCEDESË
Sapo mbaroi protesta e Opozitës, liderët u panë që morën makinat ( më së shumti Mercedesë ) dhe u nisën disa në shtëpitë e Tiranës dhe disa të tje...
Faqja 37 prej 67« E para...102030...3536373839...5060...E fundit »