Brukseli ka frikë se BE nuk do t’i mbijetojë fitores së Marine Le Pen në Francë
Top- eurokratët kanë frikë nga fitorja e Marine Le Pen si presidente e Francës; ata mendojnë se pas kësaj fitoreje BE nuk do të mbijetojë. “Nga...
“E vetmja rrugë- qeveria teknike!”. Basha konfirmon përsëri para BE.
Nuk mund të ketë më shpresë nga kampi qeveritar dhe aleatët ndërkombëtar se Opozita mund të dalë nga Çadra dhe të presë në shtëpi zgjedhjet e qeve...
Kryeministri Rama flet për “legalizimin e kanabisit” nesër.
Në një intervistë të gjatë dhënë për nga gazetarin Enver Robelli,në Kosovë, kryeministri  Rama është shprehur se qeveria si prioritet ka vënien në...
Juncker i BE- në aventurë: “Do të ndaj Amerikën” pjesë- pjesë!.
(FOTO: Jean- Claude Junker duke folur në Konferencën e PPE, Maltë)/ Sipas agjencisë Association Press (AP), Presidenti  i Komisionit Evropian, ...
Mbretëria e Bashkuar bën planin për të zëvendësuar ligjet e BE.
Detajet e planifikuara për Shfuqizimin e Madh të Ligjit janë publikuar një ditë pasi Mbretëria e Bashkuar zyrtarisht filloi procesin dy-vjeçar të ...
Berisha thotë se “jemi në revolucion”, revolucioni ka ligjësitë e veta
Ky është revolucion, - theksoi ish-kryeministri duke folur para protestuesve në “Çadrën e Lirisë” në bulevard. - Revolucioni ka një mision: Votën ...
Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë thotë se “do të vij” në Çadrën e Lirisë.
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka shprehur mbështetje për protestën e Partisë Demokratike në Tiranë. Në takimin që ka zhvilluar sot në Mal...
​Theresa May: Mbretëria e Bashkuar largohet nga BE; duheshin vetëm dy fjalë.
Kryeministrja britanike, Theresa May ka njoftuar të mërkurën deputetët e Parlamentit britanik se ka nisur neni 50 dhe se Britania e lë Bashkimin E...
LSI nuk është më me PS; ndahen në Kavajë.
  Diferencat mes d=y anëtarëve kryesor të koalicionit qeveritar bëhen përditë e më të dukshme: Ndërsa LSI ka një tendencë për të mbajtur t...
FUNDI (dmth., Fillimi) I BREXIT! Theresa May nënshkruan letrën e divorcit me Brukselin.
Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të plotësojë formularin për divorcin zyrtar Brexit, sot e Mërkurë.  Akti i kryem,ministres do të hedhë po...
Faqja 230 prej 273« E para...102030...228229230231232...240250260...E fundit »