Deputetët e Holandës po peshojnë krimin nëse ia vlen, por thonë se ‘BE nuk ka akoma vend për Arlbania’.
Një grup parlamentarësh nga Holanda kanë mbërritur në Tiranë për të parë nga afër çfarë ndodh me krimin dhe korrupsionin në Shqipëri dhe pas kësaj...
SKEMA/ Si e pajtuan kompanitë guaskë të lidhura me Rusinë ish- ndihmësin e Trump në përkrahje të PD.
    Më lart ndodhet grafiku sipas artikullit që është bërë nga Mother Jones më 06. 03. 2018. Krahas saj është publikuar një ‘’stor...
‘’ The Herald scotland’ rizbulon skandalet e kompanisë guaskë me lobingun për PD e Shqipërisë në SHBA
Nga: Andy Wightman/ Herald Scotland Kompanitë skoceze guackë me pronarë sekret paguan lobistët e Uashingtonit për aksesin e  konservatorëve të ...
5 Maji, ditë dëshmorësh apo atentati? Relike artificiale të ‘muzeut’ të diktaturës që nisi nga ‘Lufta Nacional- Çlirimtare’.
Nga: L. Skiro/ Diktaturën komuniste po e mbajnë më këmbë si një ‘muze’, por edhe në ‘muze’ nuk ka relike origjinale. Përkujtimi i sotëm i 5 Majit n...
Tahiri detyrohet të largohet nga Kuvendi, vjen Braho.
Saimir Tahiri dha sot dorëheqjen nga mandati i deputetit për tu përballur ‘si qytetar i thjeshtë’ me hetimet e nisura ndaj tij për përfshirje në t...
Kukësi, qarku më i varfër i vendit; pse e ka inat shteti? Atëherë pse ka revoltë në Kukës?
-Qarku me moshën mesatare më të ulët të vdekjeve: 70,7 vjeç-. Kukësi është qarku me pasuritë energjetike më të mëdha në rajon, si qark mbulon p...
Macron nuk e pranon se krimi në Europë vjen nga emigracioni masiv, edhe pse njeh “pasigurinë”.
Krimet e dhunës, sulmet terroriste dhe epidemia e ngacmimeve seksuale në Europë janë “jo të lidhur” me emigracionin masiv, ka thënë Emmanuel Macro...
SAJID JAVID/ Djali i një fatorino autobusi në Pakistan bëhet ministër i Brendshëm i Britanisë.
Said Javid, 48 vjeç, që sot është Sekretar i Brendshëm në qeverinë e zonjës May pas dorëheqjes shokuese të Amber Rudd natën e kaluar. Sajid s bëhe...
Edhe një gjykatëse tjetër jep dorëheqjen para Vetingut
Brunilda Kasmi, gjyqtare pranë Gjykatës së Rrethit Tiranë, dha sot dorëheqjen. Nuk dihet ende shkaku i dorëheqjes, por lajmi është konfirmuar nga ...
Kuvendi i PD: Basha kërkon ndjesë, Berisha me ‘dorën jashtë’, Selami armik.
Nga: L. Skiro/ Kryetari i Partisë Demokratike bëri një “mea culpa" para 7500 delagatëve të Kuvendit Kombëtar për disa vendime që ka marrë deri më s...
Faqja 230 prej 362« E para...102030...228229230231232...240250260...E fundit »