Kuvend, opozita bllokon foltoren, nuk lejon ministren të flasë. Vasili i LSI me fjalë të uëta.
Në seancën e sotme plenare të Kuvendit e ka marrë fjalën ministrja e re e Financave, Anila Denaj, por në këtë moment, deputetët e opozitës kanë bl...
Dosja e bujshme Meta-Prifti: Cili është roli i Bujar Sheshit, i akuzuar si ‘spiun’?!
Prej disa ditësh, vëmendja e medias është përqendruar te prokurori Bujar Sheshi, i cili është edhe anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, një...
Autoriteti i Dosjeve: ‘Bujar Shehi- edhe ka qenë edhe nuk ka qenë spiun!’
Pasi prokurori Bujar Shehi u zgjodh si kandidat për anëtar në Këshillin e Lartë të Prokurorëve, në media shpërthyen akuza se ‘Sehi ka qenë bashkëp...
Presidenti Meta thotë se ‘delegimi’’ i detyrave është domain i kryeministrit
Në kulmin e zhurmave histerike që shpërthyen me ish- presidentë, me ish ministra, me turli lloj larosh e balosh në ‘gazetari’ se Edi Rama ka posht...
Gjykatësit e 21 Janarit mund të vihen shpejt prapa hekurave/ Pohon Rama
Sot, 21 Janar, 8 vjet pas 21 Janarit të përgjakur në një protestë politike para selisë së kryeministrisë, ku u vranë 4 protestues në Bulevard, u d...
Edi Rama, kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme. Kuvendi miratoi me 77 vota pro
Kuvendi miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me ...
Presidenti Meta dekreton kryeministrin Rama edhe si ministër i Jashtëm
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar këtë të premte kryeministrin Edi Rama, për të pasuar në postin e ministrit për Europën dhe Punët e...
Kuvendi, seancë e jashtëzakonshme/ Largohet opozita, vetëm Berisha qëndron në foltore
Grupet parlamentare të PD dhe LSI kërkuan që seanca e sotme e jashtëzakonshme të kishte diskutime për votimin e ministrave të rinj të propozuar ng...
Kuvendi ‘i jashtëzakonshëm’ mblidhet sot, pritet përgjigjja e Metës edhe për Ramën si ministër i Jashtëm
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 17.00 në një seancë të jashtëzakonshme. Mbledhja e seancës plenare zhvillohet me kërkesë të Kry...
Edhe Taulant Balla ndihet keq me ‘presidentin qesharak’.
‘Konflikti’ me presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Rama, për dekretimin e ministrit të Jashtëm, Cakaj, duket se po hyn në një fazë ‘soft news’...
Faqja 18 prej 35« E para...10...1617181920...30...E fundit »