Noka dhe Rama: Vettingu, OMN dhe Totozani me dy standarde
Flamur Noka dhe Luan Rama, anëtarët e Komisionit të posaçëm për ‘vettingun’, kanë akuzuar Avokatin e Popullit në largim Igli Totozani, se ka zbatu...
Deputeti Alfred Peza shpallet ‘i pandehur’ nga Prokuroria e Përgjithshme.
Deputeti i Rilindjes, Alfred Peza që sot shpallet zyrtarisht nën hetim. Akuzat ndaj tij janë ngritur nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme e cila ...
Kuvendi votoi qeverinë e re me 6 ministra dhe një zëvendës- kryeministër teknikë
  Kuvendi ka votuar emërimin e ministrave të rinj teknikë të Qeverisë Rama që janë propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha. Formula e kës...
Presidenti Nishani dekreton shkarkime dhe emërime ministrash. Gati Kuvendi sot pasdite.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet në qeveri, sipas marrëveshjes Rama – Basha. Ai ka shkarkuar Niko Peleshin nga de...
Kuvendi nesër në seancë: Shkarkohet Denar Biba i KQZ dhe votohen 6 ministrat e PD
Parlamenti do të mblidhet nesër në orën 18:00 në një seancë të jashtëzakonshme. Seanca thirret me kërkesën e kryeministrit Edi Rama. Në seancën e ...
25 qershori merr formë të prerë si ditë e zgjedhjeve; do të dekretohet nga Presidenti.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  ka vendosur që të dekretojë datën e zgjedhjeve parlamentare datën 25 qershor 2017. Nisma e dytë dekretuese...
Ja data dhe ora e seancës së jashtëzakonshme parlamentare pas marrëveshjes Rama-Basha
  Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në seancën e jashtëzakonshme të tij ditën e hënë në orën 18:00, këtë gjë e ka lajmëruar vetë kryemin...
Kuvendi thërritet në seancë të jashtëzakonshme. Të hënën- vettingu dhe ndryshimet në qeveri.
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet të hënën, dita e parë e javës së ardhshme, në një seancë të jashtëzakonshme. Në agjendën e Kuvendit do të jenë...
Deputetët e ardhshëm do t’i kemi me shtatë klasë shkollë, parukerë dhe shoferë… Të paktën 30 për qind të tyre.
Instituti i Studimeve Politike denoncon skandalin e projektimit që ka marrë Kuvendi i ardhshëm sipas nominimeve që iu kanë bërë partitë deputetëve...
Shpërndahet Kuvendi; shtetit i mungon edhe një kolonë tjetër.
Mbyllja të enjten e punimeve të Legjislaturës së VIII-të shënon dhe shpërndarjen e parlamentit aktual për t’i hapur rrugën zgjedhjeve të diskutues...
Faqja 28 prej 31« E para...1020...2627282930...E fundit »